Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Leikattu!!

Joo, nyt on siis vehje operoitu tiukkuuden takia ja leikkaus suijui ongelmitta ja spinaalipuudutuksen ansiosta en kyllä tuntenut yhtään mitään. Nyt vaan tuli ajankohtaiseksi tämmöinen juttu, mitä naureskelin jo etukäteen...mitä helv....mä voisin tehdä, kun noi yölliset/aamuiset erektiot aiheuttavat tietynasteista kivuntuntemusta tuossa uudessa vehkeessä, pelottaa, et ompeleet aukeaa :D
41392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän se siitä laskeudu aika pian kun alkaa koskea liikaa.

Äänestä

Eiköhän sitä kipua tunne itse kukin, kun on just vähän aikaa sitten vehje operoitu. Hoidat sitä lääkärin ohjeiden mukaan ja annat ajan kulua. 3-4 viikon kuluttua olotila voi olla jo ihan toisenlainen.

Äänestä

Joo, kyllä tää tästä, itseasiassa jo nyt paljon parempi! Toivotaan, että kipuhäviää, mutta turvotus jää, eikö ;) No ei vaan toivottavasti turvotuskin laskee, on meinaan aika karun näköinen moukari muuten :D

Äänestä

Mulla oli nuo ongelmat jo eka yönä leikkauksen jälkeen sairaalassa. Muutama päivä myöhemmin menin vastaanotolle valittamaan asiasta, kun ompeleet kiristi niin kovasti. Mulle määrättiin diapamia. Mut ei siitä ollut apua. Muutaman viikon jälkeen ongelmat oli ohi. Eli tsemppiä sulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyt sattuu... kirjoitti:

Joo, nyt on siis vehje operoitu tiukkuuden takia ja leikkaus suijui ongelmitta ja spinaalipuudutuksen ansiosta en kyllä tuntenut yhtään mitään. Nyt vaan tuli ajankohtaiseksi tämmöinen juttu, mitä naureskelin jo etukäteen...mitä helv....mä voisin tehdä, kun noi yölliset/aamuiset erektiot aiheuttavat tietynasteista kivuntuntemusta tuossa uudessa vehkeessä, pelottaa, et ompeleet aukeaa :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu