Kun Hannu saa uuden 2700x-vivulla toimivan treidausrobotin valmiiksi ja verkkoon, niin maailman pörssit ja Forex sukeltaa!
Robotti tekee valtavalla vivulla voittoa jokaisesta kaupasta, jolloin kaikki maailman rahat ovat hetkessä Wincapitan omistuksessa!
Robotti tekee valtavalla vivulla voittoa jokaisesta kaupasta, jolloin kaikki maailman rahat ovat hetkessä Wincapitan omistuksessa!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tähän saakka klubissa on ollut huhujen mukaan mukana tavallisten maatiaisten lisäksi:
Lukuisia poliiseja
Lakimiehiä
Ekonomeja tai kauppatieteen maistereita
Maailmanmestareita
Ravintolanpitäjiä
Ex-korkeita upseereita
Lukuisia kansanedustajia
Ex-puoluejohtajia
Lisäksi mukaan on arvuuteltu nykyisiä ministereitä tai heidän veljiään tai serkkujaan.
Ellei muuta tapahdu, niin tulee oikeudenkäynneistä medialle melkoinen show. Tosin ainakin yksi tapahtuma oli jo määrätty pidettäväksi suljetuin ovin. Mikä se olikaan ja miksi salainen, ken tietää. Luulen silti, että siinä vaiheessa kun tavikset joutuvat kuultaviksi oikeuteen asti, niin ei heillä ole syytä suojella enää ketään. Ei varsinkaan julkisuuden ihmisiä.
Tätä viestiä ei myöskään tarvitse poistaa, koska se ei kohdistu yksityiseen henkilöön, tai jos kohdistuukin, niin kohde on julkisuuden hahmo.
...oli kuitenkin se, että WinCapita tekisi muka rahaa valuuttakaupalla. Ja aika moni vieläpä uskoi tuohon juttuun. Tämä huhu on tosin jo todettu perättömäksi.
Siitäkin aiheesta on revitty Hesariin 4-5 täyttä sivua Anu Nousiaisen toimesta.
Mutta kyllä vaatii puoluejohtajan, kenraalin tai maailmanmestarin, jotta Iltalehden, Seiskan tai Hymyn etusivu täytetään.