ei aja pienyrittäjien asioita. Hallitus aikana ei tapahtunut mitään merkittävää, vaikka aina ennen vaaleja lupailette kuunkin taivaalta, vaali rahoitukseen kylläkin pienyrittäjien rahat kelpaa, siinä kerjäämisessä olette kyllä loistaneet.
miksi kokoomus
yrittäjä
4150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
seuraappas tulevaa yritysverokeskustelua.
Kokoomus olisi voinut jotain tehdä 16 vuoden aikana, kun oli merkittävillä paikoilla hallituksessa. Tunnettua on, että oppositiossa voi VAIN keskustella, jolla ei ole mitään tekoa päätöksenkanssa, koska hallitus tekee todelliset päätökset.Nyt kokoomuksella ainuat tukijat oppositiossa, eli kommarit ja vihdeät, nämä on tänä päivänä koomukselaisten yhteistyö kumppanit. Kokoomus politiikka tukeutuu suuryrityksien edunvalvontaan, koska siellä liikkuu suuri raha.
Hmmm..., Minun oma henkilökohtainen mielipide on sellainen, että Kokoomuksen on aika synnyttää ja uudistua kotimaamme sisä - ja ulkopolitiikassa, sekä talous - , että työllisyyspolitiikassa, jotta me tavalliset kotimaamme kansalaiset ja hyvät suomalaiset työntekijät saamme nähdä, sekä kuulla kuinka meidän yhteiskuntamme talous - , että työllisyyspoliittinen tilanne muuttuu paljon valoisammaksi ja positiivisemmaksi meidän yhteiskunnassamme.
Ei pidä luovuttaa liian helpolla. Ei anneta periksi.
saa aikaan hirmuisen osinkojen nostovyöryn
sekä kenties monen perheyrityksen lopettamisen
uhkaamalla kaksinkertaisella osinkoverouudistuksella.