kukaan ei oo synnitön.
se joka on, heittäköön ekan kiven.
halmekaan ei oo.
etkä sinä.
enkä minä.
kukaan ei oo.
että se siitä sitten.
se joka on, heittäköön ekan kiven.
halmekaan ei oo.
etkä sinä.
enkä minä.
kukaan ei oo.
että se siitä sitten.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"että se siitä sitten"
Kukaan ei ole synnitön, mutta se ei ole pointti tässä Halme-casessa. Eivät Tony-fanit tästä selviä hokemilla. Keskustelu Halmeen tekemisistä jatkuu, kuten oiken onkin. Kyse on merkittävästä yhteiskunnallisesta kysymyksestä: kansanedustaja ja kuusi rikossyytettä - ja kaikki tämä lakia ja järjestystä korostavalta henkilöltä. Keskustelu jatkukoon, aineksia on kyllä riittävästi - siitä ovat pitäneet huolta sekä Halme että hänen älyttömät tukijansa omilla "perusteluillaan". Eli keskustelu ei lopu, vaikka Tony-fanit kuinka usein kirjoittaisivat "se siitä sitten" ja PISTE.
"Ei paha oo kenkään ihminen, toinen on vain heikompi toista" - Eino Leino
Ja Tony on näköjään aivan s*tanan heikko. Kuusi rikosta, ja tämä saldo oli vain yhdeltä päivältä, kuten Tony itse sanoi...
Ei ole nyt synnistä kyse.Se vaan on nyt niin,ettei kaikkea voi harrastaa.Katsos ei voi ottaa hormooneja ja anfetamiinia,viinaa ja ammuskella.Yhteiskunta on niin rajoittava tekijä.Tästä olisikin huolissani,ellei Tony saa tehdä niinkuin haluaa..Hän kokee olonsa ahdistetuksi.Tämä voi johtaa siihen,että Suomen eduskunta menettää yhden parhaan tähtensä.Tästä olisin todella huolissani..Totuuden torvi,joka melkein ymmärtää mistä on kyse.Ammattipainija-nyrkkeilijä onko meillä varaa hukata tämä,lähes Ollilaan verrattava kyky..Onko meillä tosiaan tähän varaa?
Kummastuttaa tämä Tonyn paijaaminen, kun naispuoliset edustajat mokaavat ( Alho, Pietikäinen..) kansa haluaa heidät pihalle ja he ovat itse ymmärtäneet lähteä. Halme ei vain ymmärrä, että hänen uskottavuutensa on mennyttä.
Kansanedustaja tosiaankin, ketä hän edustaa, minkälaisia pikku rikkollisia, rattijuoppoja ja hormonihirviöitä? Toivotaan, ettei hän aja kaltaistensa etuja.. Perussuomalaisten pitäisi pistää piste tälle fraassille. Sitoutumaton hannari vaikka onkin. Ei ole munaa edes seisoa minkään puolueen takana.
Todella KEIDEN edustaja?
Esim ked Miapetra Kumpulan laittoivat ehdolle oma perusosastonsa Ristinummen sosialidemokraatit ja monet muu osastot. Nyt hän käy niiden kokouksissa, yleensä sunnuntaisin ja maanantaisin kertomassa eduskuntatyön eri vaiheista. Viestintä on kaksisuuntaista. Hän myös kuuntelee ihmisten mielipiteitä, keskustelee, perustelee ja ottaa perusteluja vastaan. Ilmoituksia näistä tilaisuuksista on lehtien järjestöpalstoilla. Tilaisuudet ovat avoimia ja niihin toivotaan tervetulleiksi kiinnostuneet.
Siis ihmisten keskeistä toimintaa, kuin monilla muilla kansan valitsemilla.
Missä ja miten Halme hoitaa yhteydet valitsijoihinsa, varsinkin, kun on ilmaissut halveksuntansa järjestäytyneitä ihmisjoukkoja kohtaan (puolueosastot).
Kuinka Te halmelaiset viestitte hänelle?
Sitenkö, kuin täällä kerrottiin: Jonkun kohulehden toimituksen kautta?
Ei ole hyvä! Mä tahon jutella suoraan valitsemani kanssa!