Olisi paikallaan, että ked Vistbacka kertoisi kantansa nykyiseen persujen menoon, koska hän on vapaa nimismies lausumaan oman kantansa eikä mitään virallista liturgiaa. Näyttää siltä, että siellä puolueessa nyt ääni on Timon ja kädet Eesaun. Mitä miettivätkään hyvässä uskossa puoluetta äänestäneet ja etenkin he, jotka tulivat valituksi puolueensa todellisista vaikuttajista. Heillä kuulemma on pistoolit "harrstuksena."
Mitä sanoo Vistbacka Raimo
Procula
6290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kuulemma läpimenneiden joukossa. Ku Klux Klan touhua kerta kaikkiaan!
anna mun nauraa .toivottavasti lopettavat tuollaisen puolueen
joista esim. Johannes Nieminen (Vantaan valtuutettu) sanoo olevansa "ateistinen pappi" ja vaatii ensitöiksi ampumaradan rakentamista Vantaalle erään omakotialueen viereen.
Osaakohan tuo Soini edes hävetä "kaikessa lempeässä natsisimissaan?"
kuin kouluissa, vai mitä? Ei tästä maailmasta aseet häviä, niiden käyttöä vain on rajattava siviileiltä harrastukseen varatuille alueille.
pikkunazit ammuskelivat kiltisti ensin radalla, täytyyhän se hajootella.......
Tähän mennessä radat on sijoitettu syrjemmälle, ei suinkaan jonkun takapihalle, kun asutusalueen lähistöllä ei käsittääkseni saa yötä paivää ammuskella.