Moraali

Kiihottavaa

Jos lapsesi varttunut ja jo valveutunut kysyy sinulta,miten sinulla on noin nuorekas iho,vaikka olet jo noin vanha.Onko tuotettu tuskaa jollekkin jotta saisit nauttia ihosta nuorekkaasta,miksi ryppyyden luonnollisuus ei koske sinua?
Vastaatko aluksi totuuden mukaisesti,tiesin aiheuttavani tuskaa takiani,sitten sorrut ja kerrot,mutta kysymys on vain rahasta ja kauneudestani,ikuisesta nuoruudesta,ei siis oikein pahasta.Selityksen moisen olen jo itselleni omaksunut,usko minua lapseni kaikki kertomani on totta!
Loihditko kasvoillesi viattoman ilmeen,samanlaisen kuin on varastelevalla koiralla,toivotko anteeksi saavasi,lapsesi vakuuttaaksesi,oikeutusta tarpeeseesi.

1

573

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jennifer Lopez

      Inminen osaa luopua tai tappaa tunteitaan "oikealla tavalla" varsinkin kun on kysymys omasta edusta.Sattuu niin upeasti useasti jotta samalla lailla "oikealla tavalla" ajattelevia on enempi kuin yksi ja johan "oikealla tavalla" ajattelu helpottuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      145
      4687
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3885
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      71
      2559
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      226
      2002
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      1848
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      246
      1177
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      815
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      766
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      746
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe