Lähtömaat tulisi valita kristityiltä alueilta. Esim. Eurooppa, Etelä-Amerikka ja Aasia.
Maahanmuuttoviisaus
13
472
Vastaukset
- rautalangasta
Astriitille.
- Tarx
meidän palveluksessa töissä, joten hänen on toteltava meidän ohjeita ja määräyksiä. Ei Astidd ihan ominpäin ulkomaalaisia tänne saa haalia.
- määräyksiämme?
Tarx kirjoitti:
meidän palveluksessa töissä, joten hänen on toteltava meidän ohjeita ja määräyksiä. Ei Astidd ihan ominpäin ulkomaalaisia tänne saa haalia.
Oletko niitä hänelle antanut?
- TEIDÄN??
Tarx kirjoitti:
meidän palveluksessa töissä, joten hänen on toteltava meidän ohjeita ja määräyksiä. Ei Astidd ihan ominpäin ulkomaalaisia tänne saa haalia.
Sinä Et ole koko Suomi ja jos olisit fiksu olisi sut valittu edustamaan!
- sinäkään
TEIDÄN?? kirjoitti:
Sinä Et ole koko Suomi ja jos olisit fiksu olisi sut valittu edustamaan!
ethän?
Thors ei voi olla fiksu jos hän haalii tänne ihmisiä niistä maista, joiden työllistäminen Suomessa on ollut jo entuudestaan vaikeaa.
Verorahoja menee kuin kankkulan kaivoon. - Tarx
TEIDÄN?? kirjoitti:
Sinä Et ole koko Suomi ja jos olisit fiksu olisi sut valittu edustamaan!
meidän Suomalaisten palveluksessa. Hän ei ole yksistään niiden ihmisten asialla jotka ovat häntä äänestäneet.
Oli muuten lähellä etten joutunut Eduskuntaan muutama vuosi sitten. - Tarx
määräyksiämme? kirjoitti:
Oletko niitä hänelle antanut?
ei tottele, sillä toisinaan näyttää, että hän toimii omin päin tai jonkun eliitin toivomusten mukaan.
Yksi peruste työperäisen maahanmuuton edistämiseksi on, että meillä on työvoimapulaa. Työvoimapulaa on ilmeisesti aloilla joita Suomalaiset eivät halua tehdä. Meillä on silti pilvin pimein toimittajia, jääkiekkoilijoita, jalkapalloilijoita, rallikuskeja ja niin edelleen. Näillä on kymmeniä jopa satoja avstajia, jotka tuskin tekevät muuta työtä kuin kiertävät ympäri maailmaa ja Suomeakin.
- Hyysäreille
Pitää olla musta tai muslimi.
- paksua.
Pakolaisten maahanmuutolle on olemassa ihan omat sääntönsä; lähinnä poliittisesti vainotut ja hengenvaarassa olevat kuuluvat siihen ryhmään.
Pakolaispolitiikka on kuitenkin muuttunut alkuperäisestä tarkoituksesta siten, että maahamme tulee myös elintasopakolaisia, mikä ei liene alkuperäinen tarkoitus.
Elintasopakolaisina tänne tulevat eivät ole kaikkein köyhimpiä ja surkeimmassa olevia omissa maissaan, heillä on ollut varaa matkustaa tänne.
Onnellisinta heille olisi auttaminen heidän omissa kulttuureissaan.
Sotaa käyvien maiden pakolaiset pitäisi palauttaa omiin maihinsa tilanteen muututtua turvalliseksi.
Kiintiöpakolaisten tuonti tuntuu inhimilliseltä, mutta sekin on kuin pisara meressä ja en tiedä onko se jopa väärin niitä kohtaan, jotka joutuvaat jäämään pakolaisleireille koko elämäkseen? Sillä rahalla saisi elätettyä ja koulutettua moninkertaisen joukon lähtömaissa, vaikkapa leireillä.- STOP!
Mitä väliä sillä on jos me "pelastamme" 500 pakolaista vuodessa? Minuutissa syntyy saman verran ihmisiä kehitysmaissa.
Maahanmuuttopolitiikkamme pitäisi keskittyä sellaiseen maahanmuuttoon josta on jotain hyötyäkin Suomelle. - luonto hoitaa
STOP! kirjoitti:
Mitä väliä sillä on jos me "pelastamme" 500 pakolaista vuodessa? Minuutissa syntyy saman verran ihmisiä kehitysmaissa.
Maahanmuuttopolitiikkamme pitäisi keskittyä sellaiseen maahanmuuttoon josta on jotain hyötyäkin Suomelle.kehitysmaissa, jotka eivät kuitenkaan kehity miljardeista euroista huolimatta vuosittain mihinkään suuntaan, olisi otettava käyttöön ankara pakkosterilisaatio laki! Korkeintaan 2 lasta/ perhe ja sitten munat pois tai munasarjat! Kaikki ruoka ja humanitaarinen apu olisi lopetettava ja antaa luonnon sopeuttaa väkiluku luonnon kantokyvyn mukaisesksi. Siunattu Aids sentään harventaa Afrikan populaatiota tehokkaasti.
luonto hoitaa kirjoitti:
kehitysmaissa, jotka eivät kuitenkaan kehity miljardeista euroista huolimatta vuosittain mihinkään suuntaan, olisi otettava käyttöön ankara pakkosterilisaatio laki! Korkeintaan 2 lasta/ perhe ja sitten munat pois tai munasarjat! Kaikki ruoka ja humanitaarinen apu olisi lopetettava ja antaa luonnon sopeuttaa väkiluku luonnon kantokyvyn mukaisesksi. Siunattu Aids sentään harventaa Afrikan populaatiota tehokkaasti.
teinit täällä maailmaa "parantavat".
- Tarx
STOP! kirjoitti:
Mitä väliä sillä on jos me "pelastamme" 500 pakolaista vuodessa? Minuutissa syntyy saman verran ihmisiä kehitysmaissa.
Maahanmuuttopolitiikkamme pitäisi keskittyä sellaiseen maahanmuuttoon josta on jotain hyötyäkin Suomelle.Pitäisikö joidenkin ihmisten hädällä olla vielä hyötyä meille? Kyllä sitä hyötyä ovat keräänneet ne kymmenet ellei jopa sadat Suomalaiset avustustyöntekijät jotka leipätyökseen auttavat, opastavat ja suojelevat näitä oman maansa eliittiä, epäisänmaallisia pakolaisia, joista joitakin vainotaan juuri siksi, että he ovat terroristeja, rikollisia ym.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.2877416Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on503896PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23428Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a713158Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,1142827"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin382624IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-492488Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.532243- 682033
- 991901