Joutuuko kukaan käyttämään hajusteiden takia hengitys suojaimia, koneellista tai tavallisia? Itsekö olette hankkineet? Käytättekö missä paikoissa, esim. työssä. Siis muunlaisessa työssä kuin missä koneellisia yleensä käytetään (esim. ei maaluu hommissa vaan esim. myynti tai toimisto työssä)
Entä koneellinen, esim. koko maskilla, käytättekö työssä, häiritseekö puheesta selvän saamista tai muuta??
Hengitys suojaimet
4
1437
Vastaukset
- mutta tuntuu
että joskus ois hyvä olla jotkut suojaimet, kun joka paikassa käytetään liikaa hajuja. En esim. itse voi käydä lainkaan teatterissa enkä konserteissa, en muutamissa kaupoissakaan. Hajujen käyttöä pitäisi rajoittaa jotenkin.
- lyhyesti
Paras on tuo, mistä kerrotaan (kuvan kera) Palkkatyöläisen artikkelissa. Tutuilla on, puheesta saa hyvin selvää.
Edullisemmat hiilikuitumaskit ovat hankalia käytössä, ei voi pitää kauaa, puhe hankalaa - näitä saa mm. rautakaupoista.
Itse vältän hajusteita, sekä ihmisiä, että paikkoja, missä hajusteita - tätä eletty jo 11 vuotta. En ole työelämässä, en pystyisikään.
Tein google-haun hakutermillä:
hengityssuojaimet hajusteet
www.google.com
http://www.palkkatyolainen.fi/pt2004/pt0410/p041215-l2.html
Hyvät tuoksut eivät sovi kaikille
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000001089&posting=22000000018382066
suojautua voi
Kirjoittanut: suojautunut 4.8.2006 klo 13.15
http://www2.lappeenranta.fi/lehtitietokanta/artikkeli.php?id=4213
Pöly pukee hoitajat lisävarusteisiin
Vastaanoton työntekijöiden kaulalla roikkuu naamarilta näyttävä hengityssuojain.- wergegh
siis jos oikein pahaksi menee, niin kurkistapa tuonne:
http://www.varusteleka.eu/prebeo/showproduct.php?show_product=_2IQ0WQVT5
mulla on tommonen kaapissa kaiken varalta.
- nenästä kiinni
kaupassa käydessäni, ja asiakasjonoissa seisoessani. Kapakoihin, teattereihin ym. tilaisuuksiin ei ole ollut asiaa enää vuosikymmeniin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237