Vaalimainoksessaan SDP:n Paatero lupasi UUSIA TYÖPAIKKOJA. Mistä uusista työpaikoista on kyse?
Paateron lupaamat
työpaikat
5391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eihän ne muuta ole paasannutkaan viime aikoina kun sen kulttuurisataman tuomia työpaikkoja, joita olisi tulossa noin pari sataa. Paatero varmaan meinaa, että kaikki työttömät tai työttömäksi jäävät sijaisetkin kaupungilta pääsevät Kulttuurisatamaan töihin. Muista työpaikoista en ole kuullut puhuttavan, koska ainakin kaupungilta ne tulevat vähenemään.
Vai meinasiko se sinne Hyljealtaalle palkata Kotkan työttömiä ruokkimaan kaloja ja myymään lippuja tuhansille turisteille.
vittuiluasi toiseen suuntaan. Kaikki tässä kohta ollaan kusessa. Ei jaksa tuota sinun tyhjänpäiväistä löpinää. Älä kirjoita mitään, jos et muuta osaa.
kulttuurisatamaan ja tiesi varsin hyvin, että taantuman aikana ei sitä ruveta rakentamaan. demarien lupaukset on kuin lapsille sanois että joulupukki on olemassa ja pukki tuo kohta lahjoja kilteille lapsille.
kyllä riittää. Siivousta alkaen 7 euroo tunnilta, painu hommiin, töitä on tarjolla joka paikassa myös sulle niin ei tarvitse tyhjänpanttina vittuilla näytölle.
http://www.mol.fi/paikat/Job.do?lang=fi&jobID=7107585&i ndex=0&anchor=7107585
Muslimeille opettajaa haetaan! Afrikasta tuli vasta lapsia ja nyt he tarvitsevat opettajaa.
Kummaa sensuuria, etsittin työtä ja osoitin demareiden työllistävää vaikutusta ja se poistettiin!