Malesian palvelut

reppuliisa

Voisitteko kertoa onko Malesiassa (menossa Sabahin alueelle) samanlaista palvelukulttuuria kuin thaimaassa eli saako käsi- ja kasvohoitoja, hierontoja jne halpaan hintaan joka kadun kulmassa ?

2

1006

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ympäriinsä

      Siitä vaan hierottavaksi. Paremmin en osaa auttaa kun en itse käytä.

    • mullon niin paha aukko sivistyksesä etten Thaimaasa ole koskhaan käyny, niinettä verrata en ossaa. mutta jos uskoo sitä mitä isotpojat sieltäpäin kertova, niin kyllä ja ei.

      ensinäki. turismi Malesiaan ja varsinki Sabahiin suuntautuu suurelta osin Koreasta, Japanista ja tieten Austraaliasta laajan kotimaanmatkailun lisäksi. ko aasialaiset ei ylheensäkkään arvosta rusketusta, niin semmonen rantatuoleila itteensä grillaavien turistien määrä on aika pieni. joten semmosia palveluksia tarijuavia kaupustelijoita ei juuri ole.

      toisaalta tyttäret sielä tykkäävä esiintyä huolitellun näkösinä, joten semmosista kauneudenhoitoloista ei todellakaan tule pullaa. vaikkapa Kota Kinabalun ostareissa on kaikenlaista kampaajaa, manikyyriä ja pedikyyriä.

      hinnoista en tiä, ko semmonen ei ole tämmösen kalijun puoleasvälisä kuuttakymmentä olevan körilhään intresseisä ihan ensimmäisenä mutta arvata saattas että ei kyllä siihenhinthaan ko Thaimaassa. kustannustaso on palijon korkiampi. toisaalta palvelujen hinnottelu on selkeä ja suoraviivanen eikä piikkinokkaa kuseteta senkummemmin ko kethään muutakhaan.

      palavella ja huolehtia asiakhaasta net kyllä ossaava.

      terkut:
      pera

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      165
      1101
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      135
      707
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      703
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    8. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      199
      591
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      580
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe