Jousimiehet muka suorapuheisia? :O

pah!

Ennemminkin TÖKSÄYTTELIJÖITÄ.

6

1384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ........

      samaa mieltä!!!

      • jousin..

        ehköhän se töksäyttelykin yhenlaista suorapuheisuutta ole..itse olen jousimies ja töksäyttelen kyllä ehkä liiankin suorapuheisesti.


      • pah!
        jousin.. kirjoitti:

        ehköhän se töksäyttelykin yhenlaista suorapuheisuutta ole..itse olen jousimies ja töksäyttelen kyllä ehkä liiankin suorapuheisesti.

        No jaa...

        Mulle se töksäyttely kyllä on lähinnä sosiaalisten taitojen puutetta.
        Se on nähty jousimiehistä, että
        esim. kanssaihmisten ulkonäköä kommentoidaan
        negatiivisilla töksäytyksillä varsin estottomasti.

        Sitten kun vaikka pitäisi kiukkuinen kauris kohdata ja pystyä päin naamaa sanomaan ja rehellisesti keskustelemaan, niin kävellään poispäin, himmataan vauhtia, huudetaan jotain olan yli ja luikitaan pakoon. :DD Että sellaista laatua se jousimiehen hehkutettu suora puhe?

        Mutta ei kai siinä ketään, meitä on moneksi.


    • nyt sentään

      yleistä meitä kaikkia jousimiehiä töksäyttelijöiksi, ainakaan negatiivisessa mielessä:)

      Mutta jos jouskarit on töksäyttelijöitä, niin muilta tuntuu onnistuvan erittäin hyvin kaksinaamaisuus ja selän takana puhuminen...

    • vaaka.

      Tunnen paljon jousimiehiä jotka omaa etuaan tavoitellakseen jättävät asioita kertomatta tai eivät ainakaan kerro kuinka asiat todella ovat. Lue=valehtelevat.
      Töksäyttelijöitä tosin ovat ja rehellisiä muuten.

      • shendi

        Itse ainakin koen sen kaiken töksäyttelyn olevan vain ystävieni parhaaksi. Tiedän, ettei ole aina helppoa kuulla totuutta, mutta töksäyttelystä huolimatta totuus on parempi kuin kuulla kaikki selän takana tai yllättyä vastoinkäymisistä. Esimerkiksi sanoin kerran yhdelle parhaalle ystävälleni erään miespuolisen henkilön olevan täysi kusipää ja voihan suhdetta yrittää, muttei kannata. No, 4kuukautta kului ja eiköhän tämä "Ihana Mies" ollut käynyt pettämässä ja sivuaisena olikin raskaus. Tässä tilanteessa pääsin taas vaihteeksi sanomaan, että "Ei H'lve''i olen hyvä tässä" Ei ehkä olisi ollut paras tapa ilmaista tuota tällaisessa tilanteessa. Parasta tässä oli se, että tämä kyseinen ystäväni tuli kiittämään minua siitä mitä olin hänelle sanonut. Sain myös myöhemmin kuulla toisen ystäväni kannustaneen häntä suhteeseen vaikka tiesi itsekkin miehen olevan täynnä päästään (tämä valehteleva mukava osapuoli oli siis vaaka).
        Muista jousimiehistä en siis tiedä, mutta itse koen olevani ainoastaan hyvä ystävä. Välillä tulee ehkä lauottua liikaa ilkeitä asioita, joista ei pidetä niin paljon, mutta silti aina yritän parhaani.
        Ihmiset joita vihaan tulevat tosin varmasti tuntemaan suorapuheisuuteni ilkeänä ja sitä en edes yritä vältellä. Enkä yritä esittää ystävää, mutta näin yleensä saadaan riidat selvitettyä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe