että joku olisi ajanut bemarilla lähes 100tkm ilman kansiremonttia? Kuulostaa täysin uskomattomalle.
Pitääkö paikkansa
Huhun kuullut
151160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mun 316 bemuun on tehty jo 3 kansiremppaa.
Uskomaton väite.
olla että bemarilla on jotain helmiä seassa jotka kestävät 100tkm tai ylikin. Jos ajaa BMW:llä yli 200tkm ilman kansiremppaa niin pääsee Kinesin ennätysten kirjaan.
"Kinesin ennätysten kirjaan"
Siis mihin?!! Onko samassa kirjassa Epyktin pyramitit?
Eikös bemarit kestä?Ajoin aasialaisella autolla
340 000 km kun myin sen pois.Koko aikana koneelle
ei tehty mitään.Auto oli Hyundai.
Ei voi pitää paikkaansa, kyllä se kansiremppa pitää ja kannattaa tehdä jo ihan suosiolla siinä 80tkm kohdalla.
Että tämän keskustelun aloittaja ei ole perehtynyt muuhun kuin oman esarinsa näppäilyyn?
Jollakin ei ole Bemaria!
Omassa -92 E36:ssa mittari näyttää 277tkm, eikä ole kansiremppaa tarvinnu tehdä. Pääsenkö nyt sinne "kinesin ennätystenkirjaan"?? :D Samaiseen kirjaan pääsee muuten toyotallakin! Se ei vaadi kuin yhden ainoan henkilöautomallisen tojotan jossa on tehokas kone. Taitaa tosin olla mahdottomuus sellaisella mummi&vaari / tuulipukumerkille! :D:D:D Senkin esarin näpyttelijät!
paskan puhuja. Taatusti et ole ajanut tuota määrää ilman kansiremppaa.
Autostani löytyy täydellinen huoltohistoria, ei sieltä kansiremppaa löydy. Kone on siis M50B25, 2.5l kutonen. Tietenkään siitä ei voi mennä takuuseen, etteikö kansiremppaa olisi tehty jossain naapurin Reijo-Ilmarin takapiha-rasvapajalla pimeänä ja jätetty merkitsemättä huoltokirjaan. Mistä näitä tietää. Itse olen ajanut autolla nyt noin 65tkm kesät talvet.
Valehtelija. Tämäkin keskustelu on taas saanut alkuunsa Esson baarissa. Kyllä kansia menee mutta myös kestää. Tällähetkellä ajettu 310 tkm eikä mitään ongelmaa. Samoin entisissä ei kansissa mitään ongelmaa.
Kysyjältä pahvi palanut ja remontti tiedossa ,uskomatonta
Juu tossa pihassa on E30 320i -89 Uudesta ollut ja 340tkm taulussa konetta avattu ikinä ainoastaan jakohihnaa vaihdettu, original kytkin jne.
Siitä tulisi hyvä paali:)