PlusTV:n huijaustarjous

Älä mene halpaan

Puhelinmyyjä teki tarjouksen: Voisin tutustua PlusTV:n kanaviin kuukauden ajan tarjoushintaan 19,90e ja korttimaksu 2,90e. Sopimuksen voisi irtisanoa koska tahansa.

Nyt minulle tuli lasku 42,70e! Eli laskutettiin tämän ensimmäisen kuukauden lisäksi seuraava kuukausi. Aloin tutkia sopimusehtojen pienellä präntättyä tekstiä ja siellähän se kerrottiin. Irtisanominen tulee voimaan (eli "palvelu päättyy") vasta seuraavan laskutuskuukauden lopussa. Eli olinkin tilannut "palvelua" 42,70 eurolla vaikka puhelimitse minulle myytiin "palvelua" 22,80 eurolla.

Kuvioon tietysti kuuluu, että "puhelinpalvelu" ei vastaa, olen nyt yrittänyt kaksi kertaa ja jonottanut parikymmentä minuuttia ja maksanut puheluajasta ja joutunut välissä kuuntelemaan niitä mainoslätinöitä. - Ongelmaahan ei olisi jos haluaisin jatkossa katsella PlusTV:tä, mutta tarjonta on sitä samaa tuubaa, mitä näillä peruskanavillakin, joten en halua.

4

898

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etämyynnissä on 14 vuorokauden peruutusoikeus. Käytä sitä. Noihin myyjien lupauksiin kannattaa aina suhtautua varauksella. Ne sanovat mitä tahansa saadakseen sinut ostamaan paketin.

    • asdasfasfa

      plustv on tähän astisista pakkomyyjistä ainoa joka pelkän puhelun perusteella suostuu edes myönnytyksiin heti paikalla, ota sinne sähköpostitse tai palautuslomakkeella yhteys ja kerro huoles, varmasti homma ratkeaa niin että olet tyytyväinen kun sopimusta noudatetaan kuten sovittu.

      • Älä mene halpaan

        ...PlusTV:lle sähköpostia tästä laskutusasiasta, katsotaan mitä tapahtuu. Itse sopimuksen olen jo päättänyt kirjallisesti.


    • Älä mene halpaan

      Asia on hoidettu ja sain kaupan peruttua. Sain ystävällistä palvelua, tosin melkoisella viiveellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      113
      3665
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      23
      2739
    3. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      122
      2304
    4. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      6
      2243
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      1964
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      36
      1606
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1066
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      970
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      74
      942
    10. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      48
      888
    Aihe