Jatkoaika.com

RoKin hallinnassa

Kuinka monta RoKi-fania siellä Jatkoajan moderaattoritiimissä oikein on? Nytkin siellä on tuollainen käyttäjä kuin Elina54321 selvinnyt viikon pelikiellolla, vaikka ainoa anti palstalle on ollut merkintä siitä että kannattaa Rovaniemen joukkuetta. Jonkun muun joukkueen kannattaja olisi tuolla viestihistorialla jo erotettu ykköspykälän perusteella, jos häntä olisi edes ikinä mukaan kelpuutettu.
Eikä ollut ensimmäinen kerta kun tällaista käy. Ja muiden Suomi-Sarjan joukkueiden kannattajia on kyllä ulostettu sieltä mielivaltaisesti aika lahjakkaalla tavalla.
Poromafia toimii. Helppo tehdä RoKista julkisuudessa Suomi-Sarjan suosituin joukkue, jos kerran muiden joukkueiden kannattajat sensuroidaan pois.
Tämä nyt voi kuulostaa niuhotukselta tai muulta, mutta ei oikein hyvältä tunnu että yksi yksittäinen Suomi-Sarjan joukkue saa ihan erilaisen kohtelun julkisuudessa kaikkien hyvä veli- kytköstensä ansiosta.

2

1250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaisi keskustella

      kyseisellä palstalla, eikä täällä. Täällä purnaaminen menee tosiaan hieman turhan äkinän puolelle.

      Rokin kannattajat pitävät palstalla kovaa ääntä omiensa puolesta, mutta ei se silti estä muita nostamasta omia joukkueitaan esiin niin halutessaan.

      Ainahan mielipiteensä asioista voi ilmoittaa palstan moderaattoreille. Kyllä ne lasit on välillä yhdellä sun toisella turhan siniset olleet. Asiallisimmilla alkaa kuitenkin uhon taso jo vähän laskeutua, kun vastaan tulee saman tason porukoita. Niin tosiaan, minäkin kannatan Rokia.

      Mutta se taas ei missään määrin vähennä mielipiteesi arvoa. Onneksi siellä ollaan kuitenkin vältytty turhalta provoilulta.

      Tuskin siellä minkään joukkueen kannattajat oikeasti toisistaan parempina moderaattorien silmiin erottuvat. kielen käytöstä se useinmiten on kiinni, jos penalttia tulee..

      • ..mihinkään

        Jatkoajasta vain poistetaan kaikki moderointiin kriittisesti suhtautuvat viestit.

        Hyvinkin ymmärrettävää että asioista purnataan jossakin muualla, tuolloin mielipiteet tulevat oikeasti esille ilman kritiikin kohteen omavaltaista sensurointia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3684
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2011
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      226
      1333
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      135
      1226
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      107
      1108
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      109
      1075
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      70
      1020
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      975
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      974
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      886
    Aihe