Ketkä kaikki voi osallistua

Tämän sivun alaosassa on ihan aiheellista pohdintaa siitä, kenelle tämä FJO:n yhteydessä perustettava Judovalmentajakerho on tarkoitettu.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000001068&posting=22000000039118844

Olisiko mahdollista saada pientä lisävalaistusta asiaan.
41088
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kerho on tarkoitettu kaikille Judovalmentajille, jotka haluavat kehittää/ovat kiinnostuneita Judo valmennuksesta. Perustavassa kokouksessa selvinnee perusteet/toimenpiteet kuinka pääsee kerhon jäseneksi. Tarkoituksena ei ole tehdä mitään "sisäpiiri kerhoa" vaan uskottava ja kaikkia valmentajia tukeva kerho.
Rohkeasti mukaan! Lisätietoa saatte kutsussa olevista numeroista. T. Tintti

Äänestä
  • Kaipa siinä nyt jonkunlaiset kriteerit on oltava tyyliin valmentaa evl-ryhmässä olevaa ja tosissaan tähtäävää urheilijaa.

    Millaiset kriteerit painivalmentajakerholla muuten ovat? Oletan että aika kovat. Painivalmentajakerhosta tuo judokerhokin on kaiketi matkittu vai kui?

    Äänestä

  • ukkopekka... kirjoitti:

    Kaipa siinä nyt jonkunlaiset kriteerit on oltava tyyliin valmentaa evl-ryhmässä olevaa ja tosissaan tähtäävää urheilijaa.

    Millaiset kriteerit painivalmentajakerholla muuten ovat? Oletan että aika kovat. Painivalmentajakerhosta tuo judokerhokin on kaiketi matkittu vai kui?

    Jos näin on, niin kyllä sitten jää ainakin minulta väliin, kuulun samaan kategoriaan kuin ketjun yläpäässä olevaan linkkiin viittaava "tavallinen pienen paikkakunnan vuodesta toiseen puurtava "valmentaja", eli ehkäpä oikea nimitys on ohjaaja tms."...

    Äänestä

  • Olisi mielenkiintoista tietää, miten tästä nyt mennään eteenpäin kun kerho on perustettu. Tulevatko valmentajakerhon toimintamallit, säännöt, maksut, julkaisut, yms aiheeseen liittyvää materiaalia tai tiedotusta lähiaikoina esimerkiksi keskitetysti liiton www-sivuille kohtaan Valmennus? Entäpä me jotka emme päässeet perustamiskokoukseen paikalle, onko mahdollista liittyä mukaan myöhemmin, miten se käytännössä tapahtuu ja mitä etua kerhon jäsenyydestä voisi olla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valmentajakerhoon ? kirjoitti:

Tämän sivun alaosassa on ihan aiheellista pohdintaa siitä, kenelle tämä FJO:n yhteydessä perustettava Judovalmentajakerho on tarkoitettu.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000001068&posting=22000000039118844

Olisiko mahdollista saada pientä lisävalaistusta asiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu