Sisareni käy täällä palstalla juttelemassa näiden ihmisten kanssa joilla on bulimia ja anoreksia ties mitä häiriöitä. Siskoni on nytkin kuin luuranko ei todellakaan kaunis. Te pahat laiheliinit vain yllytätte häntä jättämään henkensä narikkaan. Olette niin sairaita ihmisiä, toivottavasti joku päivä näette kuinka rumia luurankoja oikein olette. Laiha on aina laiha mutta luuranko on kuin kohta kuollut.
Lopettakaa jumalauta
läheisiäänrakastava<3
81245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo, kyllä on häiriöitä. mitäs muutakaan? Eiköhän systerilläskin oo jos sillä on paino jokin ongelma? Mulla ollu tää 6 vuotta, muuttanu muotoaan. Anoreksia, bulimia, bed. hihhulai hei meikällä on epätyypillinen syömishäiriö.
Käske siskos pois koneelta jos se sua haittaa. Jokainen ottaa vastuun itestään. Meikäläisillä menee sen verran paskasti että muista ei oteta. Jokainen vastaa itestään, kun lukee näitä.
Ei mun pitänyt räjähtää. Mutta kirpas niin syvältä, kun ymmärsin että tää vaikuttaa tosi kipeesti sen parantumiseen. En vaan haluis menettää pikkusiskoo. Tää on muutenkin niin raskasta kokoperhelle.
Tosiaan jokainen käy täällä omalla vastuullaan ja jos joku on sairas niin ei se tosiaan ole minkään keskustelupalstan syy. Syyt on usein aika syvällä itsessä. Voit kieltää siskoasi käymästä täällä koska tää provosoi sitä. Puhu sille äläkä syytä meitä.
munkin perheelle on tämä mun sairaus ollu raskas. Tämä on vaan tämmöstä. tottakai mäkin haluisin parantua. Mutta en voi elää näin isona, mun sieluni on paljon hoikempi. Kaikkien anoreksiaa sairastavien kanattaa ottaa huomioon, että se voi kääntyä toiseksi syömishäiriöksi jossain vaiheessa. Mä tein sen virheen kun aloin parantua että en jaksanu rauhassa oottaa että paino nousis vähitellen. mä lihotin ja siitä mä sain bulimian ja siitä bedin. ja tän helvetin elopainon mikä mulla nyt on.
Ei voi olla noin tyhmää ihmistä..Oikeesti..
SIIS Anoreksia on sairaus, ja siihen EI voi ketään yllyttää. SE on oman pään sisällä, ajatuksissa 24/7.. et voi tulla tänne syyttelemään meitä muita sairastavia että yllyttäisimme SUN SISKOASI SAIRASTUMAAN!! Seuraavaksi kai syytät siskoasi ja meitä kun olet katkeroitunut läski!? Lopeta itse! Ei millään pahalla mut sun kannattais vähän miettiä mitä tänne kirjoitat, joillekin voi tulla paha mieli sun kirjoituksesta.
Voisit sinäkin miettiä mitä viisauksia oikeen näpyttelet.On todella lapsellista kutsua ketään läskiksi,joten meneppäs itseesi lapsukainen.
Läski on nykyään yleisesti käytetty kutsumanimi liikalihavista ja se on harmillista --- MUTTA: sitä käyttävät muutkin kuin laihat tai sairaanlaihat, mm. omat sukulaiseni ITSESTÄÄN sekä useat koulussani muista, se ei ole anoreksiaa sairastavan keksimä ns. haukkumanimi. - et sillee
Olipas kauniisti sanottu sairastaville! etpä kai syöpäsairasta haukkuisi rumaksi?? Et varmaan itse mikään keijukainen ole tai maailmanparantaja näköjään! Että onnea hänelle, tutullesi jota juuri haukuit täällä rumaksi, panee varmaan vihaksi kuin muiden ei tervitse laihduttaa mutta et edes ymmärrä tuskaa yksin sairauden kanssa. T: aidosti läheisiään rakastan ja ymmärrän myös.