Eli ostin uuden huskun ja aloin sahailemaan ja yhtäkkiä alkoi temppuilemaan, no ajattelin että on suuttimet persiillään ja aloin säätämään ni EI PASSAAKKAAN TAVALLINEN MEISSELI, pitää olla varmaan joku erikois avain. Siellä on sellanen H ja L kohdassa akselit joissa on boorit tavallaan. ELi mistäs tällasia avaimia saisi??
Husqvarna 235
15
13623
Vastaukset
- säätöihin tarvittava
avain (ruuvimeisseli)
Uskomatonta jos saha jo uutena temppuilee. Vie myyjälle säädettäväksi.
Meikäläiselläkin oli ennen Husse ja se temppuili tavoilleen uskollisena.
Nyt on Echo ja ei koskaan vielä nikotellut . (3 v kovassa käytössä)- Anonyymi
Ostin uuden echon kärkkäiseltä, ei toiminut, takuu 5 vuotta, maahantuoja ei mitään apuja. Kärkkäisellä kaksi kertaa säädettävänä, ei toiminut, siirryin taas ruotsalaiseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostin uuden echon kärkkäiseltä, ei toiminut, takuu 5 vuotta, maahantuoja ei mitään apuja. Kärkkäisellä kaksi kertaa säädettävänä, ei toiminut, siirryin taas ruotsalaiseen.
Echo kelpaa hyvin näiden vanhojen aloitusten nostoon...
- ns harrastelijasahasta
Miksi ostaa näitä leluja? Hintaero kunnon sahaan ei niin suuri että kannattaa ottaa kaupanpällisiksi temppuilut. Investoimalla metallirunkoiseen sahaan suoraan saa temppuilemattoman sahan loppuiäkseen.
- 345.fxt
no tuo kuulostaa selaselta vialta joka on jokasahan riesa uutena"ruotsin"siis tankin korvaus ilma jutuun vaan isompi reikä niin toimii kuin kello...
- rrrrrrrr
myydään aina kasattuna ja koekäytettynä elikkäs takaisin liikkeseen vaan ja asentaja säätää sahan kohdalleen. Sahojen säätö on rajattu päästöjen takia.
- valtra 191
Tortsi avain huskin jälleenmyyjältä ostin itse maksoi 17e
- Anonyymi
Mikä on Tortsi avain?
jos olet Torx päisestä avaimesta maksanut 17e niin kyllä on kusetettu mennen tullen ja palatessa.
- Sthil
Osta sthil 200 ni tarvi täälä kyselä.
- uudettuulett
Museo kalustoa. Kaksatasen valmistus ja myynti loppu jossakin vedenpaisumuksen ja pronssikauden välillä.
- Power_Craft
Ja nyt nostettu kymmenen vuotta vanha ketju.
Koska tulee seuraava moottorisaha -aloitus?- nukkumaan
Oletko joku kestoitkijä? Mene töihin.
- mitämitämitä
Todistettavasti pahimmat kestoitkijät ovat Husqvarnan tai Jonseredin omistajat.
Iloksemme voimme havaita ettei kukaan kiinalaisen moottorisahan omistaja taida lukeutua aloituksia tekeviin itkijöihin - Meluaon
Jag har Gamla 254 husky, ja toimii, mutta liian kova pakoääni,. .. miten sen valmentajaksi?
- Anonyymi
Saha voi olla uutena rikki, asennusvirhe, bensaletku mutkalla, myyjäliike ei ole laittanut oikeaa toimivaa säätöä vaan jäänyt valmistajan säätö liian reunalle. Käyttäjän tehtävä pitää säätö kunnossa ja havaita käytössä ja äänestä.
Boorimeisseliä saanut aina samoista iikkeissä josta husqvarna, jonsered, partner sahoja, osia saa.
Tuolta ostettu boorimeisseli on ollut laadukkain, made in usa tuote. Kovaa työkalu terästä, tarkat boorit, eri aineita kestävä muovi.
On olemassa tuo ja muut huonompia kiinalaisia joita myy Suomessa verkkokaupat, ebay, amazon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712310En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831011Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n55989- 108980
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81931- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67746Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299694- 33687