visa

saako sammosta esimerkiksi visa elektronin jos on maksuhäiriömerkintä?minulla oli visa pankki kortti mutta jouduin leikkaamaan sen kahtia.sammossa mulla on tili
2310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itselläni on aina olleet luottotiedot kunnossa joten omakohtaista kokemusta ei ole mutta olen kuullut eräältä ihmiseltä että hän sai omasta pankistaan Visa Electronin vaikka luottotiedot oli mennyttä. Tosin hänen pankkinsa ainakin oli silloin Nordea, en voi tosin varmistaa häneltä asiaa kun en ole häntä kohta puoleentoista vuoteen nähnyt.

Äänestä
  • muuta korttia voida myöntääkään, se kun on ainoa kortti joka varmetaa ostokset reaaliajassa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kortiton kirjoitti:

saako sammosta esimerkiksi visa elektronin jos on maksuhäiriömerkintä?minulla oli visa pankki kortti mutta jouduin leikkaamaan sen kahtia.sammossa mulla on tili

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu