Nokia-tre

Paljonko Nokialta on treelle matkaa? Paljonko kestää dösällä?
6687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Riippuu reitistä. Keskustasta on kai kaikkien liikennöitsijöiden taksakilometrit 16 kilometriä. Paunulla kestää n. 35 - 45 minuuttia keskustasta keskustaan riippuen reitistä. Länsilinjoilla kestää 25-30 minuuttia riippuen meneekö moottoritietä vai Raholan kautta. Luonnollisesti ruuhka-aikoina ajat pitenevät.

Äänestä
  • Junalla 10 minsaa asemalta asemalle..tosin ei monstaa kertaa päivässä. Hinta 3.50 egee..

    Äänestä

  • Juna kirjoitti:

    Junalla 10 minsaa asemalta asemalle..tosin ei monstaa kertaa päivässä. Hinta 3.50 egee..

    Tampere ja Nokia on rajanaapureita joten yhelläkin askeleella pääsee.

    Äänestä

Mulla kesti joskus lähes 4 tuntia koska jouduin käveleen koko matkan ku ei ollut rahaa. Mietin koko matkan että lentsukoneella olisin jo perillä tai heltsulla.

Äänestä
  • Mulla kesti vajaa sekunti kävellen. Tampereelta Nokialle.

    Äänestä

Matka on yhtä pitkä, kun silkkitie ja maksaa koko
sun omaisuuden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maku kirjoitti:

Paljonko Nokialta on treelle matkaa? Paljonko kestää dösällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu