volvo

minkäslainen homma on vaihtaa kyseiseen värkkiin termostaatti ja mistäpäin autoa se löytyy?autossa on volkkarin 2,5 t kone.
4618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin..se riippuu ihan siitä, mitä termostaattia olet vaihtamassa, moottorin lämpöjä ohjaava löytyy moottoripäästä, sisätilojen lämpöjä ohjaava löytyy ohjaamopäästä, että silleen..

Äänestä
  • ainakaan sieltä ylävesiletkun päästä.mistäs sitten löytyy toi moottorin lämpöjä ohjaava?

    Äänestä

Penkinlämmitintä ohjaava löytyy persseen alta jne....

Äänestä

Löytyypi noissa volkkarin rakentamissa dieseleissä moottorin jakopään puolellta, siitä mihin se alavesiletku tulee. Älä kysy miksi se on alavesiletkun puolella, se vaan on...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


s80 diesel kirjoitti:

minkäslainen homma on vaihtaa kyseiseen värkkiin termostaatti ja mistäpäin autoa se löytyy?autossa on volkkarin 2,5 t kone.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu