Ennen britit omistivat Intian. Nyt meni perinnebritti-Jagge intialaiseksi merkiksi. Niin muuttuu maailma.
Vastaukset 5
- ja niin ja joo ja niin
Silti tuolla S-typellä on pirun kiva ajella.
- Stype
Vaikka tehtaan omistaisivat ruotsalaiset ja siinä Jaggessa olisi kaikki maailman viat ja se olisi aivan liian kallis vaikka ei maksakaan kuin muutaman tonnin ja sekin on mulle liikaa niin aina vaan ostan ja ajelen tyytyväisenä.
Ja amikset ei ajele. - niitä vikoja
Stype kirjoitti:
Vaikka tehtaan omistaisivat ruotsalaiset ja siinä Jaggessa olisi kaikki maailman viat ja se olisi aivan liian kallis vaikka ei maksakaan kuin muutaman tonnin ja sekin on mulle liikaa niin aina vaan ostan ja ajelen tyytyväisenä.
Ja amikset ei ajele.niin ajaisin ehkä jollakin muulla, mutta vastoin kaikkien ei jaguaristien odotusten, vikoja ei ole ollut, vain huolettomia kilometrejä.
- raha puhuu
Taidat olla vähän tyhmä. Nykyään harvalla, jos millään automerkillä omistaja on samassa maassa missä auto valmistetaan.Esim.Volvo on jenkkiläinen, samoin Saab, Mersunkin omistavat amerikkalaiset eläkeläiset ja sitä myös kootaan punaniskojen toimesta. Jaguar kuitenkin suunnitellaan ja tehdään englannissa, aivan sama mistä raha tulee.
- Ihan sama mistä se tulee
Nykymaailmassa brändien merkitys ja paatuneet vanhoilliset tulevat häviämään. Sillä ei ole väliä kuka tekee ja paljonko on rahaa, vaan ainoastaan sillä millainen tuote on nyt. Kun kerran pääsee ajamaan Jaguarilla ymmärtää jättää mussuttamiset pois. Se on hyvä auto, jopa hintaisekseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911487
- 831022
- 67927
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361861Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t171847- 92773
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61605- 63566
- 36521
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta128507