Olen 18-vuotias vaalea nainen 175/48 olen muutaman kerran tapaillut 56-vuotiasta ghanalaista miestä
Afrikkalainen kundi
Neea:K
72266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletteko mulkutelleet? Onko hyvä panemaan? Kuinka iso mulkku? Haluan tietää, koska on samoin aie seurustella erään mulatin kanssa. Olen 21v neiti.
175/48 mitoilla varustettu nainen on melkein kuoleman rajamailla, kun on niin laiha. Noin pitkän naisen pitäisi painaa vähintään 55 kiloa, mielellään 60 kiloa.
En kyllä epäile, etteikö afrikkalaiset vanhat miehet ahdistelisi nuoria suomalaisia naisia, olihan siitä Nelosen uutisissakin pari vuotta sitten, mutta tää nyt on selvä provo.
Nelonen: Tytöt maahanmuuttajamiesten uhreina yhä useammin
Julkaistu 15.5. 20:03
Nuoret suomalaistytöt joutuvat yhä useammin aikuisten maahanmuuttajamiesten seksuaalisen hyväksikäytön kohteiksi, kertoo Nelosen uutiset.
Raiskauskriisikeskus Tukinaiseen on tullut viime aikoina nuorten tyttöjen ja heidän vanhempiensa lisäksi samansisältöisiä viestejä myös lastensuojelun ammattilaisilta. Puheluiden mukaan alaikäiset tytöt ovat joutuneet maahanmuuttajien seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi.
Samansuuntaista tietoa on tullut eri puolilta maata.
Ammattiauttajat ja poliisi muistuttavat että kyse on rikollisesta ja usein varsin järjestäytyneestä toiminnasta.
Ammattilaisetkaan eivät tiedä, mitä pitäisi tehdä, kun 13-vuotiaalla tytöllä on seksisuhteita aikuisten maahanmuuttajamiesten kanssa. Aina ei oivalleta, että kyse on rangaistavasta hyväksikäytöstä.
"Ehkä suurin syy on juuri se, että tytöt ovat mukana vapaaehtoisesti. Mutta kun otetaan huomioon, että he saattavat olla 12–15-vuotiaita, joka tapauksessa kyse on seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja aikuisten tehtävä on suojella näitä nuoria", sanoo Raiskauskriisikeskus Tukinaisen toiminnanjohtaja Kristiina ValkamaNelosen uutisten haastattelussa.
Helsingissä miehet tapaavat tyttöjä esimerkiksi metroasemilla, ja toiminta vaikuttaa jo järjestäytyneeltä.
Valkaman mukaan miehet kyllä tuntevat Suomen lain, mutta kun kukaan ei puolusta tytön oikeuksia, toimintaa pidetään luvallisena.
Poliisin tietoon tällaisten miesrinkien toiminta ei yleensä tule.
"Meidän jutut enemmän keskittyy tällaisiin yhden illan tapauksiin, eli lasta on käytetty seksuaalisesti hyväkseen esim. jossain julkisella paikalla, kun hän on ollut viikonloppua viettämässä", sanoo rikosylikomisario Kari Tolvanen Helsingin poliisista.
"Niitä meillä ikävä kyllä riittää. Tänäkin keväänä on tullut toistakymmentä ilmoitusta."
se 7kg nyt ei ole sellainen raja jonka vuoksi joku joko kuolee tai ei.
huomattava alipainosuus on kyseessä. ei sekään tavatointa nuorella naisella.
provo tai ei
175cm tytön pitäisi painaa 55kg mielummin 60
niin 120kg:kin PITÄISI painaa vähemmän.
se nyt ei provoilua selitä
"175/48 mitoilla varustettu nainen on melkein kuoleman rajamailla, kun on niin laiha."
- Mä tiedän naisen, joka on 178cm/43kg. Hän on anorektikko, mutta ei se tee hänestä kuollutta.
Ja jso sulla on jotain linkitettävää niin OPETTELE SÄ FEMULEPAKKO linkittää..!!
ÄLÄKÄ YLEISTÄ kaikkia anorektikkoja pedofiliaan!
Niin, mitä sitten ? Sinä olet täysi-ikäinen ja teet mitä kropallasi tahdot, kannattaa ehkä kuitenkin käydä testeissä ennen kun alat seuraavan kumppanin kanssa vehtaamaan. Yleisin virhe on se että kierretään ympäriinsä naiskentelemassa ja sitten 6kk päästä mennään lääkäriin toteamaan että on tullut leviteltyä tauteja pitkin kyliä. Itse olen ollut kerran naisen kanssa, joka sanoi vaan että jos sinä vaikka kävisit testeissä kun hän ei ole niissä koskaan käynyt vaan se toinen osapuoli on aina hoitanut homman...mahtaa toimia tosi hyvin jos makaa yhden kanssa aina yhden yön, ja sitten odottelee että se yhden yön pano muka ilmoittaisi jos olisi käynyt testeissä...
Oletpa elämässäsi noin nuoreksi jo noin paljon kerennyt tehdä! Aivan uskomatonta... No, onhan se mukavaa, että kiikkutuolissa sitten on noin paljon muisteltavaa!!