ELi minulla on seuraavanlainen ratkaisematon ongelma. Kun alan katsomaa mtv3:n nettitv:stä videoita, esim. jotakin sarjaa, katkaisee videoiden alussa oleva mainospätkä selaimen toimivuuden. Tulee virheilmoitus.
Tämä on aivan käsittämätön ongelma, joka toistuu kummallakin sekä explorerilla että firefoxilla.
OSaako joku auttaa?
Tämä on aivan käsittämätön ongelma, joka toistuu kummallakin sekä explorerilla että firefoxilla.
OSaako joku auttaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Varmaan kannattaa valittaa MTV3:n asiakaspalautteeseen.
Ei ole oikein hyvin toteutettu se mtv3:n videosysteemi. Ihan samalla tavalla käy mulla Linuxin allakin, Firefoxissa. YLE:n pätkät toimivat hyvin.
Asian sivusta, Nelonen meni uudistamaan oman videotarjontansa. Muuten hyvä, mutta bitrate taitaa olla niin korkealla, että kovasti pätkivä on ainakin 1Mbps -yhteydellä. Ei laadun tartte olla huippua. Erinomaisesti ovat mm. sakemannit saaneet vastaavan palvelun toimimaan, kokeilee vaikka tästä Mediateekkia:
http://www.zdf.de/ZDFmediathek/startseite
Loistava kuvanlaatu kaistaan nähden!
Aha. Eli vikako onkin sitte mtv3:n päässä?
Milläs tavalla olet korjannyt ongelmaa. Tällä hetkellä ainoa tapa sivuuttaa tai kiertää ongelma on käyttää jotain muuta netti-tv:n videota esim. keventäjiä siinä hetken aikaa. Siinä ei mitää mainoksia alussa ole.
No, tämä ei kuitenkaan aina toimi, joten videoita ei voi sieltä sitten katsoa ollenkaan.
Joo. ylellä tällaisia ongelmia ei ole. V
Vielä haen kuitenki ratkaisua ongelmaan...