Tutustuin netin kautta yhteen tyttöön tai no ei täs oo ku pari viikkoo jutskattu.. Mut tähän asti oon alottanu keskustelut mesessä ( hän ei sano sanan sanaakaan ennenku puhun sille jotai). ;/ Mietin vaa esittääkö tää tyttö joteki vaikeesti tavoteltavaa tai jotai?
Voiko joku selventää tyttöjen ajatusmaailmaa kiitos
Confused
6996
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hän on mitä luultavimmin vain liian laiska. Ei naisen ajatusmaailman ymmärtämiseen tarvitse olla mikään ydinfyysikko. :] Kysy miksei hän ikinä aloita keskustelua, siitä ei voi loukkaantua.
a) ei saata tietää mitä sanoa/tehdä, jotta ei mokais tms. tai b)ujo tyyppi, joka ei tiiä, häiritseekö juttelullaan jne.
Nämä on vain omia mielipiteitäni, koska itsekin olen tyttö
Itse ainaki teen samoin. Siis aattelen et ootan et jätkä tulee ensin kirjottaan, koska muuten tulee sellanen olo et se pian kyllästyy muhun jos koko ajan kimpus. On ihanaa jos jätkä tekee alotteet. Muijat vaan odottaa sitä. Kyllä uskon et se susta kiinnostunu on, et ei siinä mitään :D
Kuulostaa suoraan sanottuna typerältä ajattelutavalta. Tuollainen välinpitämättömyys ihan varmasti rohkaiseekin tekemään aloitteita. Ymmärrän kyllä, jos joku ei ujouden vuoksi rohkene, mutta tuossa ei taas ole mitään järkeä..
jos tyttö ei halua vaikuttaa ahdistavalta?
no ehkä tyttö on vähän alkanut kyllästyä siihen että hänen on aiana aloitettava keskustelu (eikö toista ehkä kiinosta), joten aloita sinäkin välillä ettei tule väärinkäsityksiä ;)