Martti Gröndahl,nimimerkillä lauleskeli 1968 Karhulan seuratalo Sammolla iskelmälaulukisoissa toiseksi tullut,tosin taidoiltaan paras rosoposkinen,kilpailija!
Jori pätkä oli kolmas, tosin liian vahvat Karvahatusta ja omasta pullosta luetut nuotit liuottivat sanat ja taidon(minä itte)!!
Nykyään soittelen hengellistä soitantaa, Googlesta löytyypi, meripäivät 2005 torisoittaja, nimellä minun suuri vaatimattomuuteni!
T.Kansa voitti!!
Olis kiva tietää onkohan Martti G enää olemassa!?
Laulellut eri orkestereiden mukana ihka oikealla nimelläkin,olikohan peräti H Rosendahlinkin mukana,mulle on kerrottu "mutu" tietona!!
M.Gröndahl ,jori.p Sammolla 1968 kisat
14
2698
Vastaukset
- Entinen Kymenlaaksolainen
Tietääkseni Martti Gröndahl on menehtynyt sairauteen en muista ihan tarkkaan milloin mutta muutama vuosi sitten.
- jori p
MOIKKA JA KIITTI,ASIA SELVÄ!
- Simbul
Martti oli laulunopettajani ja menehtyi saurauskohtaukseen alkuvuonna 2003.
- sauraustappaa
sauraus on paha tauti kyllä.
näitä saurauskohtauksia harvoin kukaan saa, mutta voi niihin kai sitten menehtyäkin.
onneksi en ole itse saurastunut.- Anonyymi
Idioottimainen vastaus.
- Anonyymi
mun saurauskohtaukseen auttoi aspergeriini 400kg
- Anonyymi
mahtoiko olla rosoposkinen vai rusoposkinen?
- Anonyymi
MARTTI GRÖNDAHL ON KUOLLUT 2002-2003. KUOLI VIINAAN. OLI ENNEN SITÄ OLLUT JUOMATTA MUUTAMIA VUOSIA. HÄN YRITTI TEHDÄ MINUSTA TANGOKUNINKAAN. MINUA EI KIINNOSTANUT PARRASVALOT.
- Anonyymi
Olimme koulussa samalla luokalla, oli koulukiusattu, mutta ihana poika😍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olimme koulussa samalla luokalla, oli koulukiusattu, mutta ihana poika😍
Sinä tietysti kiusasit!
- Anonyymi
lappalaiset ja saamelaiset painukaa takaisin lappiin tai kokonaam pois suomesta ja kouvolasta
ihmispaskaläjät- Anonyymi
Asuin 31 vuotta entisessä Anjalankosken kaupungissa ja 22 vuotta Kuusankoskella. Nyt olen asunut Lapissa 8 kuukautta. En ole tavannut yhtään paskaläjää vielä. Aion myös asua täällä loppuelämäni. Miksi, sieltä etelästä sitten tullaan tänne Lappiin parhaimpina sesonkiaikoina paskaläjien luokse sankoin joukoin? 53 vuoden aikana tapasin kyllä riittävän määrän ihmisiä siellä etelässä. Pitäisiköhän heidät nimittää paskaläjiksi, jotka eivät olleet mieluisia? Onneksi mulla on parempaakin tekemistä, kuin lukea täällä ala-arvoisia kommentteja. Mietin vaan, mitä rotua sinä edustat?
- Anonyymi
Lauloi Tommolansalmella 1978 aurinkotyttökilpailussa
- Anonyymi
Spede laulo pronominirockin miss Suomi kisassa 1970 ja twistasi nii, että peruuki tipahti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686997
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636823Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1495473Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist524613En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204109Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53750- 313317
- 373288
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris792811Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402289