Täytyypä matsia katsoneena sanoa, että ompas viimevuoden mestareilla paskat pakit. Eihän tuolla puolustajasetillä tarvi odotella menestystä, enemmän jäässä puolustajien kädet ku raksilan oma jää.
Surkeata
magara
2212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Juu kyllä on kärppien taso laskenut. Oikein hävetti kattoo peliä. Sietäs nyt katsoo peiliin ainakin valmentajien. Toihan oli ihan kuin jotain junnukiekkoo. Varsinkin noissa rankkareissa junnutkin olis häkin tehneet. Jäätyikö kädet vai pää? Onko kärppien syöksykierre todella noin kova? Ajateltiinko siellä Oulussa että tällä joukkueella pärjätään CHL-tasolla. Heh, todettiin jo eka pelien jälkeen et kuut bai jatkopelit ja niinhän siinä kävi. Ei Berliiniläisjoukkue mikään kaksinen ollut, mutta kun ei osata edes peruspeliä niin ei siitä voi tulla tulostakaan. Ei kun puolet joukkueesta farmiin ja pelinälkäsiä kavereita tilalle. Pakkikalustoon kokemusta lisää. Kärpiltä puuttuu apinan raivo se näkyi pelaajien otteissa nyt ja on huomattu kotoisessa liigassakin.
kärppien pelissä. surkeaa pelaamista, häviö ja oulun oman litmasen loukkaantuminen, jälleen. viuhkolan loukkaantumis herkkyyden tuntien varmaan nokka murtunu ja aivotärähdys tai jotain vastaavaa. peli kunnossa prinsessa on taas varmaan joskus parin kuukauden päästä, jos sillonkaan.