Hesa osti lokapojilta 10 v (?) öljy ym. tyhjennyksiä jotka Lokapojat laski Helsingin viemäreihin takaisin! Nyt olisi vaadittava kaikkien viemäreiden tutkimuskulut 500 000 euroa, jokien ruoppaus 500 000 euroa, putkistojen puhdistus 500 000 euroa, maksetut (turhaan) rahat takaisin 2 milj euroa, sakkoja 400 000 euroa ympäristörikoksesta, Lokapojien säästämät jätteentyhjennysmaksut 1 milj euroa, ja sakot kaikille osallisille selvästä asioiden pimittämisestä (perusteluksi ei riitä työnantajan painostus, olisivat voineet "huomaamatta" ilmiantaa!", kaikille vankeutta ja maksuvelvollisuus, omistajan koti myyntiin myös! Ja liiketoimintakielto 10 vuodeksi! Toimikaa vihreät, puhdistakaa maineenne!
Lokapojat ja Vihreät!
Saastuttajia?
71267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://www.google.fi/search?hl=fi&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:fi:official&hs=DR2&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=lokapojat&spell=1
http://www.lokapojat.net/
http://www.lokapojat.net/yhteystiedot/
Uskaltaako linkkejä edes avata, ettei lokaa tuu silmille? Mites kun olen joesta onkinut ja nyt selvis että öljykaloja saanut? Ihan uivelofisuja siis? Voihan pojjjjaaaat!
Kuka vaan halvemmalla tekköö tuunit, se riittää Helsingille ja Vihreille? Olenkin aina epäilyt Vihreiden puheita, mitäs ne itseasiassa välittää saasteista, kunhan saa ajaa tuulivoimaa ja tietulleja!
Sopimuksiinhan kuuluu yleensä kovat maasutukset!
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/thread.jspa?messageID=7031236
http://www.020300200.com/yritykset/239356/Lokapojat Oy/
http://www.lokapojat.net/palaute/ ,
tosiaan joo,,,,, aaa
luokan luottotiimi tosiaan joooooooooooooooooooo aaaarrrgghhhh