USA: 25 rikollisinta kaupunkia

Suluissa mustan tai meksikaanojen väestönosuus ko. kaupungissa. Huomaako joku mitään korrellaatiota näissä luvuissa? Mitä tästä voi päätellä? Valkoisilla on maailmanlaajuinen rasistinen salaliitto mustia vastaan? Sama korrellaatio koskee myös eri valtioita noin maailmanlaajuisesti.

1. East St. Louis, Illinois - Black Population (97.7%)
2. Hammond, Louisiana - Black Population (45.2% [About 3.5x the national average])
3. South Tucson, Arizona - Mexishit Population (81.2%)
4. Florida City, Florida - Black Population (56.7) | Hispanic Population (32.1%)
5. St. Louis, Missouri - Black Population (51.2%)
6. Annison, Alabama - Black Population (48.7%)
7. Tukwila, WA - Whites make up only half of population the rest consists of asians, blacks, and indians.
8. Hartsville, South Carolina - Black Population (42.5%)
9. Morrow, Georgia - Black Population (36.1%) | Non-White Other (21%)
10. Riviera Beach , Florida - Black Population (67.8%)
11. Darlington, South Carolina - Black Population ( 56%)
12. Selma, Alabama - Black Population (69.7%)
13. Detroit, Michigan - Black Population ( 81.6% )
14. Flint, Michigan - Black Population ( 53.3% )
15. Bessemer, Alabama - Black Population ( 69.6% )
16. Alexandria, Louisiana - Black Population ( 54.7% )
17. Darby, Pennsylvania - Black Population ( 60% )
18. Emeryville, California - Black Population (19.5%) | Non-White Other (38.9%)
19. Salisbury, Maryland - Black Population ( 32.3% )
20. Saginaw, Michigan - Black Population ( 43.3% ) | Mexishit (11.7%)
21. Centreville, Illinois - Black Population ( 95.5% )
22. Brunswick, Georgia - Black Population ( 59.8% )
23. Washington Park, Illinois - Black Population ( 91.9% )
24. Ironically Named Whiteville, North Carolina - Black Population ( 36.7% )
25. Muskegon Heights, Michigan - Black Population ( 77.8% )
151014
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sinä "hyvänä ihmisenä" et kuulune joukkoon

Äänestä

Hajasijoittaa, ettei tule ghettoja ja oppivat paremmin suomalaisen kulttuurin. Esim. Turun alueella pitäisi sijoittaa maahanmuuttajia enemmän myös Raisioon, Kaarinaan ja muihin ympäryskuntiin. Myös Turun sisällä pitäisi sijoittaa maahanmuuttajat tasaisemmin ja auttaa heitä omaksumaan suomalaiset tavat mahdollisimman pian.

Terv.
Melkein valtuutettu Raisiosta ("oik." puolue)

Äänestä
  • paljon pakolaisia ja maahanmuuttajia.

    Kaarina yrittää vain poimia rusinat pullasta, Turku tarjoaa työpaikat ja terveyspalvelut, ja Kaarina rikkaille rauhallisen asuinympäristön, jossa ei tarvitse veroja maksaa kuin nimeksi, jos sitäkään ja jossa ei mamut ole uhkatekijä.

    Esim. Kuusiston saari olisi hyvä asuinpaikka vaikka tuhansille maahanmuuttajille.

    Äänestä

  • pitää sijoittaa kirjoitti:

    paljon pakolaisia ja maahanmuuttajia.

    Kaarina yrittää vain poimia rusinat pullasta, Turku tarjoaa työpaikat ja terveyspalvelut, ja Kaarina rikkaille rauhallisen asuinympäristön, jossa ei tarvitse veroja maksaa kuin nimeksi, jos sitäkään ja jossa ei mamut ole uhkatekijä.

    Esim. Kuusiston saari olisi hyvä asuinpaikka vaikka tuhansille maahanmuuttajille.

    raisioon sieltä kirjoituksen aloituskin lähti.

    Äänestä

  • pitää sijoittaa kirjoitti:

    paljon pakolaisia ja maahanmuuttajia.

    Kaarina yrittää vain poimia rusinat pullasta, Turku tarjoaa työpaikat ja terveyspalvelut, ja Kaarina rikkaille rauhallisen asuinympäristön, jossa ei tarvitse veroja maksaa kuin nimeksi, jos sitäkään ja jossa ei mamut ole uhkatekijä.

    Esim. Kuusiston saari olisi hyvä asuinpaikka vaikka tuhansille maahanmuuttajille.

    Miksi näet asian negatiivisena?? Rasisti vai?? Mamut ovat rikkaus ja voimavara.

    Äänestä

  • asaaadea kirjoitti:

    Miksi näet asian negatiivisena?? Rasisti vai?? Mamut ovat rikkaus ja voimavara.

    Olen perinjuurin samoilla linjoilla! Mielestäni näiden maahanmuuttajien pitäisi saada maamme korkeimmat virat, jotta rakkaan maamme status pysyisi hyvinvointivaltiona. Perisuomalaiset siis lapion varteen ja maahanmuuttajat luotsaamaan maatamme kohti auvoisia aikoja :P

    Äänestä

Tuosta voinee päätellä että väkivalta lisääntyy, jos värillisten määrä on alle 90%.

Äänestä
  • Ovat vastaavasti lähes yksinomaan valkoisten asuttamia. Valkoisissa USA:n kaupungeissa rikollisuus on länsi-Eurooppalaisella tasolla (siis ei-monikulttuuristettujen alueiden tasolla) Mustia on 13 prossaa kokonaisväestöstä niin ettei niitä kaikkialle riitäkkään tollasia 70-90 prossan osuuksia.

    Nythän on sitten todistettu Obaman valinnan myötä, ettei Amerikassa ole rasismia eikä mustien vastaista salaliittoa estämästä heitä menestymästä. Pianhan se nähdään, laskeeko mustien rikollisuus nyt sitten valkoisten tasolle tämän vaalikauden aikana, kun "rakenteellinen rasismi" on nyt sitten hävinnyt tai sitä ei ole koskaan ollut olemassakaan...

    Äänestä

Vielä 1910-luvulla USA:n rikostilastojen kärjessä komeilivat Suomesta muutaneet siirtolaiset. Etenkin pohjoisissa osavaltioissa suomalaisilla oli kerrassaan jäätävä maine impulsiivisten väkivaltarikosten tekijöinä. Nyt samat kermaperseet jeesustelevat täällä white pride -hengessä. Hyi saatana!

Äänestä
  • Minä taasen olen kuullut ja ymmärtänyt, että Suomalaisilla on ollut erinomainen maine ahkerina ja luotettavina työntekikijöinä ja heitä on kunnioitettu kovasti yhteisöissään.

    Äänestä

  • Debatoija kirjoitti:

    Minä taasen olen kuullut ja ymmärtänyt, että Suomalaisilla on ollut erinomainen maine ahkerina ja luotettavina työntekikijöinä ja heitä on kunnioitettu kovasti yhteisöissään.

    Kyllä suomalaiset tunnettiin 1900-luvun alun Amerikassa ennen kaikkea laitavasemmiston kannattajina ja lakkoherkkinä ay-aktiiveina. Vapaa-ajoilla fiinit puukottivat ahkerasti toisiaan ja välillä muita pohjoismaalaisia. Tämän lisäksi tanssittiin ja laulettiin ahkeraan sekä perustettiin erilaisia yhdistyksiä.

    Toki suomalaiset tekivät myös hullun lailla töitä, kun niitä onnistuivat saamaan.

    Äänestä

Jos puhutaan Amerikan mustasta väestöstä, pitäisi myös hieman katsoa historiaa taaksepäin ja miettiä mistä oloista musta väestö on siellä kehittynyt.

Voisi suoraan sanoa, että mustat amerikassa perivät ongelmat jo pelkästään asuinpaikkansa takia.

Jos synnyt vaikeuksien vaivaamaan mustien lähiöön, et kasva aikuiseksi ilman tutustumista paikallisiin jengiorganisaatioihin. Kyse ei siis enää ole ihonväristäkään, vaan kierteestä johon mustaväestö on joutunut.

Ainoa mitä tästä voidaan nyt voidaan soveltaa Suomeen on, ettei saa syntyä lähiöitä, joihin syntyy pysyvä rikollinen terrori ja etninen sulkeutuneisuus.

Toki Turun lähiöt ovat liian pieniä sellaiseen mitä Amerikassa tapahtuu, mutta jos Hervannan kokoisessa lähiössä (30.000 asukasta) ylittyisi 30% maahanmuuttajien osuus olisi hyvin mahdollista saavuttaa Malmöön tyyppisiä ongelmia.

Äänestä
  • Jostain kumman syystä ne vaikeudet tuntuvat aina ja kaikkialla olevan juuri näillä tietyillä alueilla. Tällaisia "jengiorganisaatioita" myös suntyy ihan itsestään nyt myös eurooppaan. Kysyeessä on siis ikäänkuin universsaali luonnonlaki. On sitä Suomikin ollut köyhä maa ennenkuin itse itsemme nostimme suosta kuokan ja työn avulla, muttei täällä ole ollut koskaan mitään "jengiorganisaatioita" eikä järjetöntä määrää rikollisuutta. Sotien jälkeen esim. Saksa ja Japani olivat aika raunioina, mutta ei tarvittu kuin 10 vuotta niin ne jälleen kukoistivat taloudellisesti. Afrikalle on syydetty kehitysapua jo vuosikymmeniä, eikä siellä ole ollut mitään massiivista sotaakaan, mutta niin vain se pysyy ikuisesti rikollisena rotakoloalueena. Miten ihmeessä selität tämän?

    Mustat nyt vain ei yksinkertaisesti tunnu pärjäävän missään päin maailmaa riippumatta poliittisesta järjestelmästä tai mistään muustakaan olosuhteista. Sen sijaan taas valkoiset poikkeuksetta menestyvät aina ja kaikkialla vaikka välillä voi takaiskuja tullakkin, kuten kommunismi tai nyt esim. Islannin taloudellinen romahdus.

    Kuitenkin lopputulos on se, että Islanti on 10 vuoden päästä jälleen täysin normaali länsimainen menestyvä maa kun taas esim. Etelä-Afrikka on taloudellisesti romahtanut, koska valkoiset ovat jättäneet/ jättämässä maan esim. juuri tuon karsean rikollisuuden takia. Mutta vaikka tämä tulee olemaan lopputulos aikanaan jälleen kerran, niin totta mooses sinunkaltaisillasi "humanisteilla" on taas joku selitys valmiina, miksi näin jälleen kävi. Ja mustien menestymättömyyden syy on jälleen kerran valkoisten syytä jollain ihmeellisellä tavalla.

    Äänestä

  • Debatoija kirjoitti:

    Jostain kumman syystä ne vaikeudet tuntuvat aina ja kaikkialla olevan juuri näillä tietyillä alueilla. Tällaisia "jengiorganisaatioita" myös suntyy ihan itsestään nyt myös eurooppaan. Kysyeessä on siis ikäänkuin universsaali luonnonlaki. On sitä Suomikin ollut köyhä maa ennenkuin itse itsemme nostimme suosta kuokan ja työn avulla, muttei täällä ole ollut koskaan mitään "jengiorganisaatioita" eikä järjetöntä määrää rikollisuutta. Sotien jälkeen esim. Saksa ja Japani olivat aika raunioina, mutta ei tarvittu kuin 10 vuotta niin ne jälleen kukoistivat taloudellisesti. Afrikalle on syydetty kehitysapua jo vuosikymmeniä, eikä siellä ole ollut mitään massiivista sotaakaan, mutta niin vain se pysyy ikuisesti rikollisena rotakoloalueena. Miten ihmeessä selität tämän?

    Mustat nyt vain ei yksinkertaisesti tunnu pärjäävän missään päin maailmaa riippumatta poliittisesta järjestelmästä tai mistään muustakaan olosuhteista. Sen sijaan taas valkoiset poikkeuksetta menestyvät aina ja kaikkialla vaikka välillä voi takaiskuja tullakkin, kuten kommunismi tai nyt esim. Islannin taloudellinen romahdus.

    Kuitenkin lopputulos on se, että Islanti on 10 vuoden päästä jälleen täysin normaali länsimainen menestyvä maa kun taas esim. Etelä-Afrikka on taloudellisesti romahtanut, koska valkoiset ovat jättäneet/ jättämässä maan esim. juuri tuon karsean rikollisuuden takia. Mutta vaikka tämä tulee olemaan lopputulos aikanaan jälleen kerran, niin totta mooses sinunkaltaisillasi "humanisteilla" on taas joku selitys valmiina, miksi näin jälleen kävi. Ja mustien menestymättömyyden syy on jälleen kerran valkoisten syytä jollain ihmeellisellä tavalla.

    Hienoa nähdä debatoija taas vauhdissa.. ei ne suo usko eikä tajua sanomaa vaikka lukuja kuinka laittaisi kehiin.. mutta jatka samaan malliin niin joku aina alkaa ajattelemaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Debatoija kirjoitti:

Suluissa mustan tai meksikaanojen väestönosuus ko. kaupungissa. Huomaako joku mitään korrellaatiota näissä luvuissa? Mitä tästä voi päätellä? Valkoisilla on maailmanlaajuinen rasistinen salaliitto mustia vastaan? Sama korrellaatio koskee myös eri valtioita noin maailmanlaajuisesti.

1. East St. Louis, Illinois - Black Population (97.7%)
2. Hammond, Louisiana - Black Population (45.2% [About 3.5x the national average])
3. South Tucson, Arizona - Mexishit Population (81.2%)
4. Florida City, Florida - Black Population (56.7) | Hispanic Population (32.1%)
5. St. Louis, Missouri - Black Population (51.2%)
6. Annison, Alabama - Black Population (48.7%)
7. Tukwila, WA - Whites make up only half of population the rest consists of asians, blacks, and indians.
8. Hartsville, South Carolina - Black Population (42.5%)
9. Morrow, Georgia - Black Population (36.1%) | Non-White Other (21%)
10. Riviera Beach , Florida - Black Population (67.8%)
11. Darlington, South Carolina - Black Population ( 56%)
12. Selma, Alabama - Black Population (69.7%)
13. Detroit, Michigan - Black Population ( 81.6% )
14. Flint, Michigan - Black Population ( 53.3% )
15. Bessemer, Alabama - Black Population ( 69.6% )
16. Alexandria, Louisiana - Black Population ( 54.7% )
17. Darby, Pennsylvania - Black Population ( 60% )
18. Emeryville, California - Black Population (19.5%) | Non-White Other (38.9%)
19. Salisbury, Maryland - Black Population ( 32.3% )
20. Saginaw, Michigan - Black Population ( 43.3% ) | Mexishit (11.7%)
21. Centreville, Illinois - Black Population ( 95.5% )
22. Brunswick, Georgia - Black Population ( 59.8% )
23. Washington Park, Illinois - Black Population ( 91.9% )
24. Ironically Named Whiteville, North Carolina - Black Population ( 36.7% )
25. Muskegon Heights, Michigan - Black Population ( 77.8% )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu