missä nähdä showtimea??

kysyvä...

Voiko esim. netissä katsella showtimea?? samaan tapaan kuin tuo tvkaista.fi??
siis tarkoitan sitä showtimea mistä tulee TUDORS? ei sitä mikä suomessa on..se ei ole sama..
onko kellään tietoa??

4

2195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainakin voi

      useimmissa kaapeliverkoissa sekä satelliitin kautta (Showtime kuuluu Canal Digitalin paketteihin Canal pakettia lukuunottamatta).

      Eli jos et oo kaapelissa niin tilaa Canal digitalilta joko Perhe HD tai Viihde HD-paketti niin saat ton Showtimen. On muuten hyvä kanava jos tykkää action ja sci-fi jutuista ja minä ainakin tykkään.

      • harmi kyllä

        Se Showtime, joka näkyy Suomessa ja muissa Pohjoismaissa ei ole se sama Showtime, joka näkyy USA:ssa. Tätähän alkuperäinen threadin aloittaja tarkoitti. Sitä ei saa satelliitista tai kaapelista, enkä usko, että netistäkään saa. Ainoa yhteinen tekijä näillä kanavilla on nimi, ei mitään muuta.


      • ja alkuperäisellä?
        harmi kyllä kirjoitti:

        Se Showtime, joka näkyy Suomessa ja muissa Pohjoismaissa ei ole se sama Showtime, joka näkyy USA:ssa. Tätähän alkuperäinen threadin aloittaja tarkoitti. Sitä ei saa satelliitista tai kaapelista, enkä usko, että netistäkään saa. Ainoa yhteinen tekijä näillä kanavilla on nimi, ei mitään muuta.

        Mitä eroa niillä on paitsi että täällä näkyvä Showtime on tekstitetty ja lähetysajat esitetään ns. ruotsin aikavyöhykkeenä ja perässä on Finland 1 Hour?


      • olepa hyvä
        ja alkuperäisellä? kirjoitti:

        Mitä eroa niillä on paitsi että täällä näkyvä Showtime on tekstitetty ja lähetysajat esitetään ns. ruotsin aikavyöhykkeenä ja perässä on Finland 1 Hour?

        Kysy ennemmin mitä yhteistä niillä on. Nonstop niminen firma on ostanut oikeuden käyttää Showtime nimeä omalla kanavallaan, mutta mitään muuta yhteistä kanavilla ei ole. Tämä pohjoismaiden Showtime on elokuvakanava, amerikan Showtime taas on enemmänkin kanavapaketti, josta löytyy sarjoja, urheilua ja elokuvia. Sisältö ei vastaa millään tavalla toisiaan.

        Lainasin tämän wikipediasta (eng. Showtime Scandinavia):
        "Showtime Scandinavia (generally referred to simply as Showtime) is a television channel broadcasting action movies to the Nordic countries operated by NonStop Television. Its name and logo is licensed by Showtime Networks Inc, owners of the American Showtime. The two channels however do not share any programme content."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      316
      11911
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      152
      11069
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      251
      6393
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      223
      5202
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      166
      3673
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3548
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      50
      2513
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      1990
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      11
      1827
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1725
    Aihe