Malttia toverit. Aikamme koittaa, kun ajat huononee. Ei kannata hermostua turhasta provoilusta, koska emme ole heikkoja. Kohta tuuli puhaltaa ja EU hajoaa kuin korttitalo.
Malttia toverit
aikamme koittaa
6190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuskin kannattaa kutsua tovereiksi IPU:n kannattajia. Nimitys tuo mieleen sosialismiretoriikan.
Mieluummin kaveri kuin toveri.
EU hajoaa kyllä, mutta ei sitä pidä jäädä odottelemaan. Mitä pikemmin Suomi saadaan ulos päälle kaatuvasta EU:sta, sen parempi.
KTP:stä ja SKP:stä. Ipunistipuolue on jo muutenkin läpeensä ihan läppä, joten ei siinä paljon kommarikytkökset paina! :D
Sinulla on paljon mielikuvitusta.
IPU:n leimaaminen on ajan hukkaa.
Hmm.. työtovereistakin puhutaan ilman sosialismin pelkoa. Kaveri on taas sellainen, johon liittyy henkilökohtaista kanssakäymistä.
EU on sellainen asia, että antaa EU:n olla mutta meidän kannattaa olla kyllä liittolainen jäsenyyden sijasta. Voitaisiin tehdä esimerkiksi kauppasopimuksia.
YHTÄÄN MITÄÄN!
Otapa aivan rauhallisesti.
Jos lääkitystä on, sitä kannattaa tarkistaa ja
ellei ole, kannattaa hakeutua terveystarkastukseen.