Puolustusvoimien komentajan virka.

Jos virka muutetaan viisivuotiseksi, mitä kenraali tekee sen jälkeen? Jos ikää ei ole tarpeeksi eläkkeeseen, voisiko hän toimia tasavallan presidentin adjutanttina? Vai ehkä työttömyyskortistoon?
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

miksi puolustusvoimien komentajan virkaa pitäisi muuttaa..siksikö että tuollainen ministeri kuin häkämies joka tekee pahoja virheitä koko ajan vain ja jonka ministerinvirka on mennyt päähän..eikö KOKOOMUS osaa tehdä mitään muuta kuin PAHAA SUOMEN KANSALLE pe...pe..pe..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vänrikki Stool´ kirjoitti:

Jos virka muutetaan viisivuotiseksi, mitä kenraali tekee sen jälkeen? Jos ikää ei ole tarpeeksi eläkkeeseen, voisiko hän toimia tasavallan presidentin adjutanttina? Vai ehkä työttömyyskortistoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu