Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

neitsyys

tyhmä kysymys, mutta meneekö immenkalvo rikki jos työntää sormen emättimeen?
62023
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Menee se puhki, mutta tietenkin vain sen sormen mentävältä osalta.Ei juuri vaikutusta ekaan kertaan, on se sen verran eri kokoinen vehje.

Äänestä
  • ... käyttää tamponia, se immenkalvo rikkoutuu muutenkin ja se neitsyyden vieminen on pelkkä muodollisuus... Mulla aineskaan poika ei juuri mitään ihmeellistä tuntenut, kun olin masturboinut ja käyttänyt tamponia.. Mut muutenhan se on tytölle merkityksellinen asia..

    Äänestä

  • Lilith-73 kirjoitti:

    ... käyttää tamponia, se immenkalvo rikkoutuu muutenkin ja se neitsyyden vieminen on pelkkä muodollisuus... Mulla aineskaan poika ei juuri mitään ihmeellistä tuntenut, kun olin masturboinut ja käyttänyt tamponia.. Mut muutenhan se on tytölle merkityksellinen asia..

    silti verta ekassa yhdynnässä?

    Äänestä

  • tuleeko kirjoitti:

    silti verta ekassa yhdynnässä?

    Joillain voi tulla verta. Mul ei tullu ja se kalvo ei välttämättä puhkee ees ekal kerral.

    Äänestä

  • tuleeko kirjoitti:

    silti verta ekassa yhdynnässä?

    mulla tuli aika paljon verta ja sattui todella ekalla kerralla vaikka olin aikaisemmin jopa kolmea sormea työnnellyt sisään

    ei voi muuta sanoa kuin kannattaa käyttää ekalla kerralla liukkaria varmuuden vuoksi, jos ei kehtaa ostaa sitä niin esim.vaseliini ruokakaupasta käy hyvin

    Äänestä

  • Vastaaja x taitaa olla miespuolinen ja/tai muuten asiasta tietämätön. Vai että menee se puhki mutta vain sormen mentävältä osalta. En tiedä mihin myytteihin tietoiskusi perustuu, mutta ei se kalvo ole mikään umpinainen kalvo, vaan limakalvomuodostelmaa aukon ympärillä. Ellen väärin muista, niin joissain todella harvinaisissa tapauksissa on joskus emättimen aukko ollut kokonaan ummessa. Mutta esimerkiksi kuukautisvuoto tulee emättimestä, ja se tulee vaikka olisi neitsyt. Ei siellä "puhkea" yhtään mitään, korkeintaan venyy tai tiukoissa tapauksissa vähän repeää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitä vaan kirjoitti:

tyhmä kysymys, mutta meneekö immenkalvo rikki jos työntää sormen emättimeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu