miten sopii rapu M ja vaaka N ?

vaakanaenen

miten sopii yhteen rapu M ja vaaka N. mitä positiivista ja negatiivista suhteessa? onko kokemuksia? :)

11

2174

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helekatt

      itse olen rapu m. omalta kohdalta meni vuosia hyvin,ennenkuin sain tietää,että naisella oli kokoajan toinen.

      • valitan

        Kyllä niitä on sääliä ihmisiä. Pettäjä on ontto..


    • hirveke78

      Minua kiinnostuu kanssa, vaikka en mä hirveästi uskoo niihin horoskooppeihin:)

    • positiivista juttua

      horoskooppimerkkien yhteensopivuudesta en ole lukenut enkä kyllä usko, että rakkauselämä pitkällä tähtäimellä on näiden kahden välillä mahdollinen ellei nouseva merkki pelasta suhdetta. Rapu suuttuu liian herkästä ja vaaka on liian herkkä ikäville kommenteille ja arvostelulle, jota rapumies harrastaa. Rapu on liian sulkeutunut ja liian tuulella käyvä turvallisuutta kaipaavalle vaa'alle. Suhde on jatkuvaa vuoristorataa ja tahtojen taistelua, kumpikin kun on johtava merkki. Jos vaaka tyytyy antamaan periksi ja aina joustamaan ravun mielialojen mukaan, eikä suutu kun rapu pettää tai pitää peliä selän takana (ei ehkä petä fyysisesti mutta henkisesti sitä pahemmin) niin mikä ettei. Kaipa se voi toimia. Sinänsä tuo on outoa, että rapukin tarvitsee turvaa ja vakautta, mutta ei sitä itse oikein osaa antaa. Jos taas naiseensa todella rakastuu niin silloin on edessä hyvät ajat. Kun kunnioitus katoaa niin suhdekin on jo menettänyt mahdollisuutensa. En kokeilisi enää suhdetta rapuun jos olisin tiennyt mitä tästä seuraa. Vaaka ei myöskään kestä ravun liian jyrkkiä mielipiteitä asioista, kun vaaka on diplomaattinen ja pyrkii aina olemaan hienotunteinen, mitä rapu ei aina osaa tehdä.

      • Vastaan omalta osaltani nyt vuonna 2010, kun elin avioliitossa rapumiehenä vaakanaisen kanssa 20 vuoden ajan. Ei se ollut kovin hyvä rakkaussuhde, millaista olisin itse halunnut. Seksi ei sujunut, oli riitojakin, kun vaaka oli hyvinkin määräileväinen. En jaksanut kaikkea kestää. Uskollinen vaimoni oli ja huolehtivainen. Mutta halusin elämältäni muuta ja nyt olen suhteessa, joka tyydyttää minua. Elän jousimiehen kanssa.


      • VAAKA N.-61

        AIVAN OIKEIN RAPU MIES VOI OLLA MYÖS OMISTUS HALUINEN JA LIIAN MUSTIS,PITÄÄ TANSSIA RAVUN PILLIN MUKAAN.ON MYÖSKIN HYVIN SIISTI KOTI IHMINEN.MÄÄRÄTIETOINEN UTELIAS VAINOHARHAINEN,HUONO ITSELUOTTAMUS EPÄILEVÄINEN.MUIJA EI SAISI MENNÄ MINNEKKÄÄN,SOITELLAAN JA VARMISTELLAAN ONKO TOINEN PUHUNUT TOTTA JA SILTIKIN EPÄILEE,,,SOUTAA JA HUOPAA...AKRESSIOTAKIN LÖYTYY VÄSYNEENÄ JA HUMALASSA.


      • hille233
        VAAKA N.-61 kirjoitti:

        AIVAN OIKEIN RAPU MIES VOI OLLA MYÖS OMISTUS HALUINEN JA LIIAN MUSTIS,PITÄÄ TANSSIA RAVUN PILLIN MUKAAN.ON MYÖSKIN HYVIN SIISTI KOTI IHMINEN.MÄÄRÄTIETOINEN UTELIAS VAINOHARHAINEN,HUONO ITSELUOTTAMUS EPÄILEVÄINEN.MUIJA EI SAISI MENNÄ MINNEKKÄÄN,SOITELLAAN JA VARMISTELLAAN ONKO TOINEN PUHUNUT TOTTA JA SILTIKIN EPÄILEE,,,SOUTAA JA HUOPAA...AKRESSIOTAKIN LÖYTYY VÄSYNEENÄ JA HUMALASSA.

        mun mielestä ei voi kukaan antaa ohjeita pelkän horoskooppimerkin perusteella, se on liian uskaliasta. jokainen pari hiokoon omat kulmansa. täydellistä paria ei ole.


      • 12-19
        hille233 kirjoitti:

        mun mielestä ei voi kukaan antaa ohjeita pelkän horoskooppimerkin perusteella, se on liian uskaliasta. jokainen pari hiokoon omat kulmansa. täydellistä paria ei ole.

        en usko että sopii koska molemmat johtavia merkkejä


    • Sofi-Ann

      Ei, Ei ja vielä kerran Ei.
      Ellet halua suhdetta jossa sinä joustat ja hän kontroloi. (Vaaka-naisen sisällä kiehuu, vaikka hän urheasti hymyilee.)Rapu-mies saattaa myös vuosia pitää suhdettanne on-of tilassa.
      Suosittelen löytämään suhteen missä molemmat kunnioittavat toisiaan, arvomaailma ja tarpeet kohtaavat.

    • pettynyt..

      Ei toiminut. Koko monivuotinen suhde oli yhtä vuoristorataa. Jossain vaiheessa mies oli hyvin sitoutunut ja yritti saada suhteen toimimaan, mutta sitten työkaverista tuli mielenkiintoisempi. Siitä lähti henkisen pettämisen tie ja luottamuksen kadotessa avioliitto päättyi lopulta eroon. Ei oikein toimi. Rapu loukkaantuu liian herkästi ja vaaka on liian suorasanainen. Ravun pitäisi antaa rauhassa pitää muita naisia, jos ei muuta niin tekstari/soittosuhteita eli niitä jotka ovat varalla jos oma suhde kaatuu. Niin kävi ainakin meillä. Kun sopiva aika kuluu niin suhde työkaveriin eli nk. ystävään alkaa virallisesti. Näitä ystävänaisia rapumiehillä riittää. Sehän ei ole mitään pettämistä jos rakastuu ja rakastaa toista, mutta suhdetta on vaikea lopettaa eli antaa kyllä tällä pettämisellä sen merkin, että voisit nyt lähteä toisiin maisemiin.

    • rapu tyttö

      Tällaisen nuoren 14v rapu tytön mietteinä on ollut että mikä tahansa pari toimii jos ihmitteet oikeesti vaan rakastaa toisiaan.
      Toisaalta alkuun on toki helpompi päästä jos sattuu olemaan sopivat merkit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      105
      1284
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      787
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      120
      565
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      183
      500
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      497
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      483
    Aihe