Heillä on kunnon säännöt joka paikassa.Rehellisyys kunniassa.Niin myös terveys on ja pysyy.Työelämässa luotettavia.Ladistit on jalokiviä kansakunnan kruunussa
Ladistit ovat edelleen jalokiviä
työelämän konsultti
2243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On aikamoista liioittelua pitää ladisteja jalokivinä. Lasihelmiä he kyllä ovat. Oikeita työnantajan unelmia. Viinaan menevinä tulee usein rokulipäiviä. Saattavat tulla krapulaisina työhön, jolloin työteho kärsii ja myöhemmin tullaan jo pikku humalassakin töihin, jolloin viimeistään asiaan pitää puuttua.
Alkoholisoitumisen edetessä, he joutuvat hoitoon, joka harvoin auttaa ja jossakin vaiheessa on edessä työsuhteen irtisanominen, pahimmasssa tapauksessa työsuhteen purku. No lopputuloshan on kummassakin tapauksessa sama.
Hyvin hyödyllisiä työnantajille. Näiden "sankarien" toilailuihin vedoten on helppo pitää kurissa luottamusmies ja ay-liike. Kun tuollainen ladisti on työpaikalla, on työnantajalla aina näyttöä työntekijöiden huonosta ja sopimusten vastaisesta käytöksestä. Aja siinä sitten kunnon työntekijöiden asioita.
Suomi on kyllä hallitusmuodoltaan tasavalta...