gsmlaina.fi/wiredbit Oy

Tuo noiden touhu ei kertakaikkiaan voi olla laillista. Veikkaan, että ketään noista puljuista ei ole lainaa saanut. Lisäksi sivuilla mainostetaan pokeri sivustoja. Mihin voin ottaa yhteyttä tuosta asiasta ja lähteä jatkamaan asiaa? Käsitätte nyt varmasti,että olen epätoivoinen enkä ole saanut lainaa sieltä,totta mutta asia ei niin mene. Olen vain mielenkiinnosta halukas pistämään tuon puljun alas. Kiitoksia vastauksista.
111599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

huonon olon tunnetta, kun ei saa vippiä, vaikka on jättänyt edelliset maksamatta. Voithan valittaa ihmisoikeustuomioistuimelle, että ei vipitä, ei sitten millään.

Äänestä
  • Mitäköhän juuri sanoin? Mitään en ole jättänyt maksamatta,kun en ole kyseisistä paikoista ikinä mitään saanut. Muista mistä olen saanut,olen maksanut aina ajallaan. Joten jos sinä opettelisit vaikka lukemaan?

    Äänestä

  • Hei Hei Teidän pulju pois. kirjoitti:

    Mitäköhän juuri sanoin? Mitään en ole jättänyt maksamatta,kun en ole kyseisistä paikoista ikinä mitään saanut. Muista mistä olen saanut,olen maksanut aina ajallaan. Joten jos sinä opettelisit vaikka lukemaan?

    muistin juuri, että onhan mulla pari maksamatonta vippiä, mutta silti... Olisko se tää mun saamattomuuteni, siis ihan kaikessa.

    Äänestä

saamaan em. puljun alas, tai ainakin toimimaan sääntöjen mukaan. Pari kertaa olen itsekkin koettanut Wired-Bitin paikoista hakea, mutta aina tulee hylsy. Luottotiedot kunnossa ja muualta olen kyllä lainaa saanut.

Varmaan kuluttaja-asiamiehelle pitäisi tehdä ilmoitus tekstiviestimaksujen kalastelusta. Tai sitten ilmoitus RATAlle, että tutkivat asiaa.

En sitten tiedä onko hakemuksessa sitten jotain vikaa. Esim. Kun asuin kämppiksen kanssa, jolla ei ollut vippejä ja koitin saada Reissuluotolta lainaa, ei herunut. Mutta sitten kun muutti omaan asuntoon, niin heti alkoi saamaan lainaa...

Äänestä
  • se on erikoistunut täysin hörhöjen juttuihin, licence to cry

    Äänestä

  • James Bondille kirjoitti:

    se on erikoistunut täysin hörhöjen juttuihin, licence to cry

    ainakaan toimineet....jos joku väittää toisin , on "talon bulvaani" , mutta ei kai niitä nurinkaan saa. Aina löytyy joku tekstaaja...

    Äänestä

  • Ei tipu jeniäkään tuolta.

    Äänestä

  • näiden kanssa
    - famoslaina
    - easylaina
    - superlaina
    - megalaina
    - onlinecredit24
    listaa voisi jatkaa mielettömästi...

    Äänestä

Vieläkin tuo pulju on pystyssä, vaikka huijannut ihmisiä jo vuosia! Miksi kukaan ei tee asialle mitään, kenelle tästä tosiaan pitäisi ilmoittaa? Kuluttajaviraston kautta voi ainakin ilmoittaa huijatuksi tulemisesta.

Voiko nää huijarit käyttää asiakkaiden henkilötietoja väärin, vai onko kyseessä vain tekstarirahastus?

Äänestä

Tuomontupia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hei Hei Teidän pulju pois. kirjoitti:

Tuo noiden touhu ei kertakaikkiaan voi olla laillista. Veikkaan, että ketään noista puljuista ei ole lainaa saanut. Lisäksi sivuilla mainostetaan pokeri sivustoja. Mihin voin ottaa yhteyttä tuosta asiasta ja lähteä jatkamaan asiaa? Käsitätte nyt varmasti,että olen epätoivoinen enkä ole saanut lainaa sieltä,totta mutta asia ei niin mene. Olen vain mielenkiinnosta halukas pistämään tuon puljun alas. Kiitoksia vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu