mutta se edellyttää noin viittätoista kansanedustajaa.
Hän pitää vihreitä pääviholisena joka on kampeamssa itseään "ikuisuuspuolueeksi" hallitukseen Rkp:n tilalle.
Hän hyväksyy keskustan jos se palaa Alkiolaisuuteen.
Henkilökohtaisesti uskon helposti tuohon viiteentoista kansanedustajaan kunnallisvaalien tuloksen pohjalta.
Hyvä T.SOINI
Hän pitää vihreitä pääviholisena joka on kampeamssa itseään "ikuisuuspuolueeksi" hallitukseen Rkp:n tilalle.
Hän hyväksyy keskustan jos se palaa Alkiolaisuuteen.
Henkilökohtaisesti uskon helposti tuohon viiteentoista kansanedustajaan kunnallisvaalien tuloksen pohjalta.
Hyvä T.SOINI
Vastaukset 4
Vanhimmat
Soinin monessa kohdassa nimellä Hitleriin jo on pelko kauhea P-S:N menestyksen suhteen.
Tuokin haastattelu kääntyy kyllä meidän eduksemme vaikka natsikorttia taas heilutettiin törkeästi kansalle.
Soinina haastaisin moisen toimittajan oikeuteen ja vastuuseen.
Kyllä perussuomalaisten pitää tehdä jotain noille halpa-arvoisille rinnastelijoille.
IISAKKI
Kyllähän lukija erottaa sen mitä haastateltava on sanonu ja mikä on toimittajan lennokkuutta. Lehti siinä uskottavuutta menettää kun lähtee kovin leimakirvestä heiluttaan. Olen samaa mielipuolta siinä että tuommonen on varsinki tässä vaiheessa eduksi koska kukapa ottaa enemmän itteensä kun äänestäjä jonka valintaa morkataan julkisesti.
todella huomaavat mikä feikkipelle Soini ja perussuomalaiset ovat. Mihinkään hallitusvastuuseen Soini ei tule koskaan hakeutumaan, koska se edellyttää myös ns. kipeitä ratkaisuja, ja siihen ei Soinilla ole munaa eikä selkärankaa. Soini on raadollisin populisti mitä suomen historia tuntee ja tulee tuntemaan. Pwelkkää kusettamista ja vastuunpakoiölua on Soinin toiminta, ja sen kyllä vielä äänestäjätkin huomaavat, ja myös reagoivat.
Näkyy valehtelijaltakin joskus lipsahtavan totuuden siemen, vahingossa ilmeisesti.
Äänestäjät kyllä huomaavat kuka valehtelee tai puhuu paskaa ja reagoivat siihen, näin tekivät viime kunnallisvaaleissa ja tulevat tekemään tulevissa eduskuntavaaleissa.