kyllä nauraneet vähän helvetisti siitä Kemiran kaupasta ja aina kun kerron siitä norskeille ja kun vielä mainitsen että kokoomus mainostaa itseään kykypuolueena niin norskit repee.
Norjassa asuvana ja norjan
kansalaisena olemme
5105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Taidat istua kaljaräkälässä.
Kerro nille norjalaisille, että Soklin kaivoksen perustamisen investoinnit maksavat miljarditasoa,
että eiköhän hymy hyydy.
ku sillipurkin kyljessä, senkin nurinpäin katsoen.
Nuo ovat noita leuattomia jotka luulee olevansa fiksuja ku jauhaavat asioista, joista eivät oikeasti mitään tiedä, saati ymmärrä. Aloittaja lienee noita perussuomalaisiamamufobisteja, joiden älyntaso on kengän numero kääntäen
Lindåsin kunnassa Mongstadin jalostamolla ja muutti vuonna 1993 Stavangeriin ja siellä pieneen saareen jonka nimi on Engöy. Joten se siitä. Aloittaja on myös ollut välimerellä ja karibialla töissä vaikka tuskin te edes tiedätte mitä työ on.
tulee siihen soklin kaivoksen aloituskustannuksiin niin katsos tuolta paljonko öljyrahastossa on rahaa ja lisää tulee koko ajan.
http://e24.no/makro-og-politikk/article1838059.ece
Siellä öljyrahastossa on 2000 miljardia joten pikkurahalla tommonen avataan ja lannoitteiden hintoja nostaen ne rahat tulee takas moninkertaisena. Koittakaa nyt vaan siellä kykypuolueessa kestää se että ei teillä mitään kykyjä ole kun todellisista bisneksistä on kyse vaan ne kokoomuksen kyvyt riittää johonkin hintalappujen vaihtamiseen.