Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Pullamössösukupolvi

armeijassa jo 17 %. Siis joka kuudes!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1616399

Ei voi kuin ihmetellä. Heikkokuntoinenkin pärjää A-luokassa, jos tekee hommat jämptisti ja haluaa tosissaan päästä helpomman kautta. Uskokaa pois. Vemppahommat kannattaa unohtaa. Taitaa olla tämäkin palsta täynnä pullamössöporukkaa.
6244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tarvitseeko maahanmuuttajien käydä armeijaa?

Äänestä

Teppo näki, että intti ei ollut hauska paikka, vaan täynnä piilohomoja kapiaisia. Täysin hetero Teppo otti ja lähti ensimmäisen yön jälkeen. Ja takaisin ei mene, vaikka tulevat hakemaan et sillei hei.

P.s. Yöllä potitetaan jälleen, kun Habs ja Philly ottavat niskalenkit vastustajistaan. Stadin kundin vuositavoite 100k tuli jo syyskuussa täyteen, joten Teppo viettää jälleen ennätysvuottaan et sillei hei.

Äänestä
  • Miksi kummassa Sinä kirjoittelet tollaisia halventavia tekstejä kirjautumattomana? Olen saanut Sinusta asiallisen kuvan, mutta olen näköjään ollut väärässä.

    Äänestä

  • Teppo on Suomen armeijan reservin luutnantti et sillei hei! Tuskin kuluu kauaa, kun voitte kutsua Teppoa res. kapteeniksi et sillei hei! Teppo ei jaa kaikkia puolustusvoimien arvoja, mutta arvostaa kyseistä instituutiota kokonaisuutena et sillei hei!

    Kaikki huutaa samaan aikaan: "Kyllä herra luutnantti et sillei hei!".

    Äänestä

  • Ihmettelijä1 kirjoitti:

    Miksi kummassa Sinä kirjoittelet tollaisia halventavia tekstejä kirjautumattomana? Olen saanut Sinusta asiallisen kuvan, mutta olen näköjään ollut väärässä.

    Tepolla on jäänyt pillerit ottamatta. Se on vaarana avohoidossa. Kirjoittelee ja vastaa itse itselleen, säälittävää.

    Äänestä

  • old_profile_89647 kirjoitti:

    Teppo on Suomen armeijan reservin luutnantti et sillei hei! Tuskin kuluu kauaa, kun voitte kutsua Teppoa res. kapteeniksi et sillei hei! Teppo ei jaa kaikkia puolustusvoimien arvoja, mutta arvostaa kyseistä instituutiota kokonaisuutena et sillei hei!

    Kaikki huutaa samaan aikaan: "Kyllä herra luutnantti et sillei hei!".

    pedissä? Huomenna alkaa jälleen kokopäivätyö Citymarketin kassalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskeytyksiä kirjoitti:

armeijassa jo 17 %. Siis joka kuudes!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1616399

Ei voi kuin ihmetellä. Heikkokuntoinenkin pärjää A-luokassa, jos tekee hommat jämptisti ja haluaa tosissaan päästä helpomman kautta. Uskokaa pois. Vemppahommat kannattaa unohtaa. Taitaa olla tämäkin palsta täynnä pullamössöporukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu