309 -88 ei käynnisty??

Auto käynnistyy kylmänä loistavasti.Esim jos käy kaupassa sammuttaa niin vielä käynnistyy hyvin, mutta jos käy toisessa kaupassa niin ei enää käynnisty. Pitää odottaa puolituntia, että käynnistyy. Virranjakajaan oli vuotanut öljyä ja joku tiivistin vaihdettiin ja sytytysyksikkö vaihdettiin. Vika on edelleen. Onko jollakulla samoja kokemuksia?
6415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos siinä on talpotin 1,3- kone, niin se on perhanan kranttu. Yritä painaa kaasu pohjaan tarkalleen samalla hetkellä, kyn käännät virta- avainta, silloin saattaa hörähtää. Ilman kaasua ei puolilämpimänä lähde.

Äänestä
  • lähtee käymään muttei aina. Mutta mikä siihen mahtaa olla syynä?. 1.6 xs

    Äänestä

309 on aikansa eläny läjä! mee autokauppaan päivittämään pösös! jos ei ole varaa kulje julkisilla!

Äänestä
  • JAKSA!!!

    Äänestä

oli nimittäin minun 309:ssä 1.6 ja temppuili satunnaisesti ei välillä lähtenyt "kirveelläkään" käyntiin. Kaasarin kansi auki ja putsaten (ei auttanut vaikka oli vihdettu suodattimet säännöllisesti)..kyllä se siitä.

Äänestä
  • pitkään ettei 309 käynnisty kunnolla lämpimänä, kunnes tajusin, että se ei käynnisty, kun en anna sen startata tarpeeksi kauaa. Mun 309 käynnistyy kyllä lämpimänäkin ihan hyvin, mutta joskus pitää startata melko pitkään (useita sekunteja). Vanha auto ei käynnisty ajatuksen voimalla...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.V6 kirjoitti:

Auto käynnistyy kylmänä loistavasti.Esim jos käy kaupassa sammuttaa niin vielä käynnistyy hyvin, mutta jos käy toisessa kaupassa niin ei enää käynnisty. Pitää odottaa puolituntia, että käynnistyy. Virranjakajaan oli vuotanut öljyä ja joku tiivistin vaihdettiin ja sytytysyksikkö vaihdettiin. Vika on edelleen. Onko jollakulla samoja kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu