Onko ihan varma ettette ite oo mokanneet jotain? On nimittäin varmasti asiakkaita joilla on noi Plustv-asiat kunnossa eikä ole ongelmia. Tekeville sattuu. Vai onko tossa sittenkin takana vaan se että koitetaan saada Plustv-asiakkuuksien määrää laskettua? Ekana tulis kyllä mieleen eräs Viasatin puolesta puhuja ja joka vaahtosi täällä jopa hulluuteen asti Canal digitalia ja Canal :aa vastaan ja tyyppi ei edes tajunnut mikä ero noilla kahdella Canalilla on vaan surutta sotki puurot ja marjat keskenään. No jos joku saa mielenterveysongelmiaan purettua keksimällä erilaisia juttuja niin ei voi mitään mutta parempi keino sen sijaan että koittaa tahallisesti aiheuttaa firmoille imagovahinkoa olis se että hakeutuis hoitoon.
En oikein ymmärrä tota Plustv
10
975
Vastaukset
- ennemminkin
että kyseiseen firmaan on hankittu liian huonot softat laskutuksen hoitoon tai asiakkaita on tullut sitä tahtia lisää, ettei resurssit enää kestä.
- ihan ite
Mahtaako olla asiakaspalvelun itsensä kirjoittama viesti? Tuntuu nii uskomattomalta..
- on muka
ihan ite kirjoitti:
Mahtaako olla asiakaspalvelun itsensä kirjoittama viesti? Tuntuu nii uskomattomalta..
asiakaspalvelun itsensä kirjoittama viesti??? Nyt en ymmärrä.
- asdasfadsf
kun eivät osaa itse kommunikoida vaan tehdään sopimukset lukematta sopimuksia, ei saada suuta auki kun niitä sopimuksia sovitaan ja valitetaan kun ei osata lähettää sähköpostia tai ilmaista asiaa oikein kun soitetaan asiakaspalveluun. Mulla ei ole ollut koskaan plustv:n kanssa ongelmia vaikka ne välillä tyrivät, viimeks irtisanoin plustv:n, tuli ilmoitus että irtisanominen on otettu vastaan, muttei ollut kuitenkaan pantu täytäntöön, no tähän riitti pelkkä sähköpostin lähetys ja seuraavana päivänä tuli vastaus ja homma toimi kuten pitikin. Virheitä sattuu kaikille ja paras katsoa itse ensin peiliin löytyiskö sieltä vikaa myös. Tällaista palvelua kun saisi tältä naapurikansan omistamalta internetoperaattorilta niin olisin vieläkin sen asiakas, niille on tärkeämpää jokin muu kuin asiakaspalvelu.
- heikoilla jäillä
Mulla ei ole ollut mitään ongelmia, joten ei voi olla kellään muullakaan. Aivan loistavaa, että on kommentoitava, vaikka ei itse tiedä asiasta mitään.
- asdfasfaf
heikoilla jäillä kirjoitti:
Mulla ei ole ollut mitään ongelmia, joten ei voi olla kellään muullakaan. Aivan loistavaa, että on kommentoitava, vaikka ei itse tiedä asiasta mitään.
tuossa noin luki ettei voi muilla olla ongelmia? Jos et ymmärrä lukemaasi siinä sanotaan ettei kannata winettää jos vika on itsessä kun ei osata asioita hoitaa oikein. Ja mistä asiasta en tiedä mitään? Tuskin olet noin typerä, luulen että olet vaan perusvittumainen ääliö.
- Suurennuslasi
Mielestäsi varmaankin on sopivaa yrityksen kaupata kuukauden palvelua, jonka voi irtisanoa milloin tahansa, mutta veloittaa heti kaksi kuukautta..? Ilman irtisanomismahdollisuutta.
Pornopuhelinhintaisen puhelin"palvelun" jonotus maksaa muutamassa minuutissa euron (www.plustv.fi -sivujen mukaan 0,2913€/min eli 3,5 minuuttia jonossa maksaa euron tietysti asian selvittäminen lisää) - kokeile vaikka! Muistathan sitten laskun tullessa soitelleesi PlusTV-asiakaspalveluun!
Mitään syytä käyttää 010-numeroa ei ole, tavallinen lankapuhelinnumero mallia (09) 1234 5678 voisi toimia ihan yhtä hyvin. Muut väitteet ovat teleoperaattorien edustajien valhetta - myös tällä palstalla.- hommata noita
maksu-tv paketteja?, oon huomannu et, niistä on vaan harmia. Ite en aio tilata ainuttakaan kanavaa niin kauan YLE:llä on laatuohjelmaa, TV-luvan maksan ihan periaatteesta. Mielenkiintoista on ollut huomata näin entisenä himopenkkiurheilijana, et en tarvi mitään lätkää tai valioliigaa.
- asdfasdfasdf
hommata noita kirjoitti:
maksu-tv paketteja?, oon huomannu et, niistä on vaan harmia. Ite en aio tilata ainuttakaan kanavaa niin kauan YLE:llä on laatuohjelmaa, TV-luvan maksan ihan periaatteesta. Mielenkiintoista on ollut huomata näin entisenä himopenkkiurheilijana, et en tarvi mitään lätkää tai valioliigaa.
toimisi jos sieltä jotain laatuohjelmaa tulisi, mua ei vaan kiinnosta hiihto, englantilaiset tv-sarjat, hbo:n jo kertaalleen katsotut sarjat, taide-elokuvat. Joskus ennen sentään yleltä tuli hyvää ohjelmaa mulle, Babylon 5 esimerkiksi tai lauantain leffat oli kakkoselta must. Nyt ei ole enää katsottavaa kuin kova laki.
- kaikkea.
hommata noita kirjoitti:
maksu-tv paketteja?, oon huomannu et, niistä on vaan harmia. Ite en aio tilata ainuttakaan kanavaa niin kauan YLE:llä on laatuohjelmaa, TV-luvan maksan ihan periaatteesta. Mielenkiintoista on ollut huomata näin entisenä himopenkkiurheilijana, et en tarvi mitään lätkää tai valioliigaa.
Mulla on maksutv mm. siksi että tykkään kovasti leffoista ilman mainoskatkoja ym. silppuamista, tykkään myös kovasti urheilusta (autourheilu, lätkä ja fudis etupäässä ja myös snookeria eli biljardia seurasin), ja tykkään myös dokumenteista varsinkin jos ne liittyy tieteeseen jotenkin. Plustv-paketti jonka olen itse räätälöinyt omiin tarpeisiini, täyttää aika hyvin nuo kiinnostukseni.
Yle ei tarjoa esim. scifi leffoja kuin vaan harvoin, viimeks tuli yks leffa pitkään aikaan, se tuli lauantaina Teemalta (eli Fifth element) ja sekin oli jonkinlaista moskaa, osin varmaan johtuen Chris Tuckerin esittämän homomaisen tyypin syytä. Kaipaisin parempia sci-fi leffoja, mm. Blade runner, Star trek ym. mutta niitä ei Ylellä ole näkynyt. Sen sijaan Sub Leffalta ja Kinolta olen saanut monta hyvää leffaa talteen.
Niin ja tykkäänhän mä myös Disneyn piirretyistä ja niitä näkyy Disney kanavalta ja myös ulkomainen musiikki on ok (MTV Finland).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360