No nyt se sitten tapahtuu: Tapparan ja Ilveksen SM-liigajoukkueet yhdistyvät!
Uuden "united"-joukkueen nimeksi tulee "Tampere Crazy Parrots", eli TCP. Joukkue aloittaa toiminnan liigakarsintojen jälkeen. SM-liigapaikka tietysti pysyy. Muutos koskee vain miesten SM-liigajoukkueita. Naisten ja juniorien joukkueet jatkavat entiseen tapaan.
Tamhockeyn Kai Miesmäki ja Ilves-Hockeyn Jouni Jääskeläinen ovat juuri haastateltavina radiossa. He perustelevat yhditymistä mm sillä, että tulevaisuudessa ECL:ssä on helpompi markkinoida Crazy Parrotsia kuin Ilvestä tai Tapparaa. Eli markkinnavoimat sanelevat tämänkin.
Peliasun päävärit ovat vihreä ja oranssi. Tunnuskuvana on Disney-tyylinen papukaija. Paita on nähtävissä TCP:n kotisivuilla.
Pitänee siirtyä KooVeen kannattajaksi...
Sensaatio: Ilves + Tappara
STTS
1
396
Vastaukset
- exFani
Fanien lepyttämiseksi aikovat vielä järjestää "TCP Legends"-hyväntekeväisyysottelun. Siellä pelaa lopettaneita kuuluisuuksia molemmista joukkueista. Vaikka peliin on vapaa pääsy, epäilen hallin jäävän tyhjäksi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465365Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1333468"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263309Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432694Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372265- 222208
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292066prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk901802