No nyt se sitten tapahtuu: Tapparan ja Ilveksen SM-liigajoukkueet yhdistyvät!
Uuden "united"-joukkueen nimeksi tulee "Tampere Crazy Parrots", eli TCP. Joukkue aloittaa toiminnan liigakarsintojen jälkeen. SM-liigapaikka tietysti pysyy. Muutos koskee vain miesten SM-liigajoukkueita. Naisten ja juniorien joukkueet jatkavat entiseen tapaan.
Tamhockeyn Kai Miesmäki ja Ilves-Hockeyn Jouni Jääskeläinen ovat juuri haastateltavina radiossa. He perustelevat yhditymistä mm sillä, että tulevaisuudessa ECL:ssä on helpompi markkinoida Crazy Parrotsia kuin Ilvestä tai Tapparaa. Eli markkinnavoimat sanelevat tämänkin.
Peliasun päävärit ovat vihreä ja oranssi. Tunnuskuvana on Disney-tyylinen papukaija. Paita on nähtävissä TCP:n kotisivuilla.
Pitänee siirtyä KooVeen kannattajaksi...
Sensaatio: Ilves + Tappara
STTS
1
430
Vastaukset 1
- exFani
Fanien lepyttämiseksi aikovat vielä järjestää "TCP Legends"-hyväntekeväisyysottelun. Siellä pelaa lopettaneita kuuluisuuksia molemmista joukkueista. Vaikka peliin on vapaa pääsy, epäilen hallin jäävän tyhjäksi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45717
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48630- 53608
- 79604
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568- 50563
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190541