miten saan ladattua iltasanomien uusimmat uutiset etusivulleni?
iltasanomien uutiset omalle sivulle?
2
1434
Vastaukset
- Ensin sanomilta
Kysy ensin Sanoma Oy:ltä lupa siihen ja sitten kun olet sen luvan saanut, niin kyllä me neuvotaan.
- php-miäs
Esim Tietokone.fi:ssä on seuraavanlainen:
Eli pelkkä iframe-tagi. Uskoisin, että tuo "/uutisboksi/" on tehty sitä varten että sen voi lisätä muille sivuille. Tosin voi olla, että olen väärässä ja sen lisäämiseenkin tarvitsisi luvan.
Toinen vaihtoehto on tehdä skripti, joka avaa esim. http://www.iltasanomat.fi/rss/uutiset.xml ja lukee sen sisällön esim. PHP:n simpleXML-toiminnoilla ja sen jälkeen tulostaa omilla sivuilla halutussa muodossa. Tämä on erittäin todennäköisesti tekijänoikeusloukkaus tai vastaava, joten kannattaa tuollaisen tekemiseen ehdottomasti kysyä lupa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit265168Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3924459Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483789KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1232865Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku102467Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511962Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181958- 1231880
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439