Suomi auttaa

Islannin "silli ja valasmiljonäärit" pulasta. Taisi mennä vähän perseelleen Suomen valtaus,mutta ei hätää.Suomi ottaa velkaa ja auttaa hätääkärsiviä valaanpyytäjiä.
Muka laina ?? Hoh...hoijaa !
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eu.lta sehän on niile tärkeintä.

Äänestä

Nyt meni yli ymmärryksen. Suomen hallitus aikoo ottaa velkaa tukeakseen Islannin talousahdinkoa. Missä ovat ne maat, jotka velkarahalla tukivat Suomea 90-luvun alkupuolella ja auttoivat laman yli. Tämä on täysin väärää solidaarisuutta. Miksi Suomen pankit eivät tue Islannin pankkeja? Jos halutaan olla solidaarisia, niin olkoon ne, jotka ahdingon aiheuttivat... siis pankit. Tällä velkarahalla voisi yhä tukea niitä yrittäjiä, jotka ovat vieläkin velkavankeudessa 90-laman johdosta!!! HEI HALOOOOO?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerenski kirjoitti:

Islannin "silli ja valasmiljonäärit" pulasta. Taisi mennä vähän perseelleen Suomen valtaus,mutta ei hätää.Suomi ottaa velkaa ja auttaa hätääkärsiviä valaanpyytäjiä.
Muka laina ?? Hoh...hoijaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu