"Brittien kahdeksan lihavimman lemmikkieläimen ryhmä aloittaa armottoman kisan laihduttamisen jalossa taidossa. Britannian lemmikkikoirista noin 30 prosenttia kärsii ylipainosta. Turhan usein ruoka-aikana kotona olleita koiria löytyy maasta lähes kaksi miljoonaa."
http://www.hs.fi/maailmanihmisia/artikkeli/Pulskat brittilemmikit kisaavat laihduttamisessa/1135241206243
mitenhän tilanne on jenkeissä??
läskit
8
754
Vastaukset 8
- ei näin voi tehdä
Kyllähän ihminen voi jättää eläimen kokonaan ruokkimatta ja juottamatta ja päälle vielä lenkittää hengiltä, jotta laihtuisi ja voittaisi!
Tässä käy vielä niinkuin mustalaisen hevoselle: juuri kun oppi olemaan syömättä kuoli (Suom. sl.). - Tule apuun Anja
Kylläiselle on turha tarjota ruokaa mutta nälässä saa pitää vain itseään. Hulluja nuo Roomal... Brittiläiset!
- Voi voi
Menee eläinrääkkäyksen puolelle. Ja yleensäki kilpailuna ihan tyhmä. Ei lemmikistä tarvi tehdä jotain missiä.
- mielestäsi..
ulkonäkö on ainoa syy laihduttamiseen? Tajuatko edes paljonko eläin kärsii ylipainoisena milloin mistäkin vaivoista. Ylenpalttinen lemmikin ruokkiminen ei ole rakkautta.
- ne lihoo ilman ihmisen apua
mielestäsi.. kirjoitti:
ulkonäkö on ainoa syy laihduttamiseen? Tajuatko edes paljonko eläin kärsii ylipainoisena milloin mistäkin vaivoista. Ylenpalttinen lemmikin ruokkiminen ei ole rakkautta.
muodottomiksi rasvakasoiksi? Eiks ihminen ole ne ensin ruokkinut ylipainoisiksi kuin suomalaiset muijat itse itsensä. Ei tartte laihduttaa jos ei ensin lihoteta kuin syöttöporsaita. Aattelitko tätä?
Eihän lemmikkiä saa päästää lihomaan niin ylipainoiseksi että eläin alkaa kärsimään siitä. Sellaiset lemmikkien omistajat pitäisi lähettää leirille ja ohjaajaksi Ranskan muukalaislegioonan kouluttajat. Siellä ei kuulema ole ylipaino-ongelmia....;)
- liian lihava
näin minä teen,akka on täysin vastuuntunnoton
on syöttänyt minut ylipainoiseksi,passitan sen Ranskaan muukalaislegioonaan
- !!!!!!
Täähän on jo eläin rääkkäystä!!! ois ihan sama jos joku pistäs nekii jollekki laihikselle ja sit kuolisivat nälkää!!! Söisivät nekii ihmiset pääsä jalkasa !!!! Mihin tää maailma on menossa???!!!???!!!??!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a456925- 56589
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160573- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä165535Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.232514Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.72467Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20446Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta92445Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187430