Toisne kilpikonnani kilpeen on alkanut muodostua levää "saumakohtiin"... Ei ole koskaan ennen ollut. Harjataanko hammasharjalla pois vai mitä olette tehneet?
Kilpi!
5
591
Vastaukset
- lääkäriin...
oiskohan se kilpimätää? kannattaisi kokeilla betadinea eikös siinä ole bakteereita poistavaa ainetta ja sillähän kilpi pitää suihkuttelun jälkeenkin pyyhkiä(jos nyt puhut maakilpikonnasta),mutta lääkärissä kannattaa jokatapauksessa käyttää.
- Ei :S
Se on vesikilpikonna ja viihtyy todella paljon vedessä... ajattelin sellaista et jos sitä pitäs päivässä tunnin maalla, ni auttaisko se??
- Konnuus
Ei :S kirjoitti:
Se on vesikilpikonna ja viihtyy todella paljon vedessä... ajattelin sellaista et jos sitä pitäs päivässä tunnin maalla, ni auttaisko se??
Tavanomaisen levän vähäinen kasvu kilven päällä ei ole paha juttu; luonnossakin elävillä suo- ja vesikonnilla sitä kasvaa kilven päällä jonkinverran.
Kilpimätä on sitten asia erikseen; sitä pitää hoitaa ensihätään Betadinella ja jollei parane, täytyy ottaa yhteys eläinlääkäriin. - yrjuyrj
onko vakava?
- yrjuyrj
varmaan vitamiinin puutetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761695Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061538Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161421- 511261
- 911201
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031064- 471035