milloin tepsil ois ollut viimeksi niin sanottu ulkomaan vahvistus?tarkoitan että ois kunnolla auttanut joukkuetta ja pistepörssin top 10.eli scouttaus on ollu jo vuosia aivan paskaa
ulkomaan vahvistukset
...............
6443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
eikös nää aika kovia vahvistuksia ole ollu?
millä tavoin nämä auttoivat tepsiä?pelamaan sijoista 10-8.onhan sekin kyllä saavutus.turhaan palkata ulkomaan pelaajia ja maksaa maltaita.sit itketään ku rahaa ei ole.
Lamureen Bobi oli kova sana. Kuka muistaa?
hiljaista on ollut Mal Davisin ja German Titovin jälkeen.
kerrankin joku puha asiaa.sun kans aivan samaa mieltä.
muukin oli esim. Richard Zemlicka tuli suoraan huipulta tepsiin 91-92 kaudella ja ihan ok tehoilla. 18 ott. ja 7 10. Davis pelasi 5. kautta tehoilla 133 65 joten vastaavaa tuskin tulee kun vielä ottaa huomioon otteluiden määrän verrattuna nykypäivään. Tivov pelasi 61 ottelua tehoilla 31 25. Sitten on näitä ns. pelureita mm. Oldrich Svoboda, Jonas Elofsson, Harlan Pratt, Tyler Bouck, Robert Valicevic, Peter Zingoni ym. ym. Tuosta EI VAHVISTUKSIEN listasta saisi vaikka kuinka pitkän. Toki pitää muistaa esim. Michael Holmqvist jonka rooli oli muuten tärkeä kuin pisteiden muodossa.4. kautta tehoilla 44 52.