Väärät kutsut

Onko kutsujen takana samat tahot, jotka kehottavat lähettämään Ilta-Sanomien toimitukseen roskapostia?
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aivan kivaa pilaa joka kolahtaa Suomalaiseen
itsetuntoon ihan mukavasti . Jos joku ottaa
kutsun todesta niin enemmän olisi syytä remontoida omaa ullakkoaan .

Äänestä
  • sen kuin lisääntyy, sitäkö tarkoitat? Ei lisäänny ,vaan naurettavuus!

    Äänestä

Eikös se kutsu ole olkoasultaan joka vuosi erilainen? Näin ainakin muistelen jonkun kertoneen. Mistä ne vääräntäjät olivat saaneet noin nopeasti selville että millainen se on tänä vuonna?

...ja jos poliisin mukaan ei muita eroja ollut kuin nimikirjoitus, niin tarkoittaako tuo sitä että myös kuori oli se virallinen? Mielenkiintoista. Ei todellakaan mikään teekkaripila. Taitaa tulla melkoinen rangaistus jos jää(vät) kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


linnan juhliin kirjoitti:

Onko kutsujen takana samat tahot, jotka kehottavat lähettämään Ilta-Sanomien toimitukseen roskapostia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu