missähän sairaalassa se holkeri

Missähän sairaalassa tämä ylimielinen kahvinjuoja makoilee. Voisin lähettää äijälle silakkapurkin terveisineen.
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Holkeri, yhtenä päätekijänä, on 21 vuotta kokoomuksen ensikerran silloin vuonna -87, sodan jälkeen hallitusvastuuseen päästyään ollut rakentamassa eriarvoista suomea.
Kokoomuksen toiminta ja tavoitteet politiikassa ovat olleet sitä, että köyhyys ja ahdistus on lisääntynyt rajusti kaikkein heikompiosaisten keskuudessa.
Nyt sitten Holkeri joutui tällaisen syrjäytyneen/syrjäytetyn kanssa törmäyskurssille lähikaupassa käydessään.
Voiko Holkeri syyttää tästä vain itseään ja puolueensa ajamaa politiikkaa?
Kyllä voi!!    

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eetu1111 kirjoitti:

Missähän sairaalassa tämä ylimielinen kahvinjuoja makoilee. Voisin lähettää äijälle silakkapurkin terveisineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu