Mitään hyviä vinkkejä miten oppisin saamaan orgasmin jotenkin muuten kuin vibraattorilla? Joskus pikkulikkana opettelin orgasmoimaan kaalimadon kanssa mikä johti siihen että en pysty mitenkään muuten edes saamaan, vaikka seksistä paljon nautinkin.
Itseä ei sinäänsä koko asia haittaa, mutta partneri tykkäisi jos pystyisin saamaan hänen kanssaan edes joskus. Haluaisin, mutta kieli/sormi/muna ei vaan kykene samanlaisiin suorituksiin kuin hyrräävä seksilelu vaikka kuinka koitan keskittyä viikkojen selibaatinkin jälkeen. :(
Itseä ei sinäänsä koko asia haittaa, mutta partneri tykkäisi jos pystyisin saamaan hänen kanssaan edes joskus. Haluaisin, mutta kieli/sormi/muna ei vaan kykene samanlaisiin suorituksiin kuin hyrräävä seksilelu vaikka kuinka koitan keskittyä viikkojen selibaatinkin jälkeen. :(
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ehkä sinun pitäisi käyttää pientä klitoriskiihotinta kun harrastat seksiä miehesi kanssa. Tai sitten ostatte penisrenkaan jossa on kiinni muutama pieni vibra.
Mutta kuitenkin suositeltavampaa olisi yrittää saada orgasmi masturboimalla. Koska jos et itse saa itsellesi orgasmia niin on aika epätodennäköistä että miehesi saa.
Seksiasennoista mielestäni todennäköisimmin orgasmin tuo ihan normaali lähetyssaarnaaja, mutta nainen pitää jalkansa maassa eikä koukussa tai ilmassa. Eli nainen käytännössä vain makoilee selällään jalat jonkin verran irti toisistaan. Sitten mies tulee makoilemaan päällesi ja laittaa peniksen sisällesi. Tämän jälkeen mies vetää käsillään itseään päälläsi edestakaisin. Eli käytännössä liukuu päälläsi. Tällöin penis hieroo voimakkaasti vaginan yläseinämää, jossa G-piste sijaitsee. Lisäksi klitoriskin taas hyvän kosketuksen.
Eihän tämä tietenkään takuuvarmaa ole, mutta jos pääsette vaiheeseen, että mies saa sinulle orgasmin nuolemalla ja sormilla, mutta ei yhdynnässä niin todennäköisesti tämä toimii silloin. Suosittelisin tämän kokeilemista kuitenkin jo nyt. Itse olen onnistunut antamaan tässä asennossa muutamalle naiselle orgasmin, jotka eivät olleet koskaan tulleet yhdynnässä.