Evo 10 pesi kirkkaasti Imprezan rähjän. Hyvä Mitsu!!!
http://www.suomituning.org/vertailussa/evoimpreza.html
http://www.suomituning.org/vertailussa/evoimpreza.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Älyätkö edes hävetä?
Hyvä että Mitsu menestyy taas tälläkin puolella.
Onhan evon neliveto ja käsiteltävyys kyllä selvästi imppua parempi, enempi tehoa vain saisi olla.
TG:ssä asia oli hyvin esillä, käsiteltävyydessä, ajettavuudessa, mukavuudessa ja näissä asioissa evo oli kirkaasti parempi. Mutta matalempi painopisteinen ja ehkä hitusen kevyempi impreza teki jonkun sadas osa sekunnin paremman kierrosajan.
peräisin? Evo X:n kiihtyvyys on 6.2 sek 0-100 km/h eli juuri ja juuri type-r-civiciä parempi :(
Hm.Tuo 6,2s taitaa olla sen automaattisen MR-mallin kiihtyvyys. Ja tuo nopeampi manuaalivaihteisen GSR:n.
No joo, näin on meidän evon kohdalla. Mutta onhan Evo valovuosia edellä ajettavuudessa ja käsiteltävyydessä verrattuna civikkiin. Neliveto kun on yksi parhaita mitä uusista autoista löytyy. Todella hyvät aktiivilukot takana ja keskellä, sekä edessä torsen tekee sen että mutkaisella tiellä jää type R:t todella nopeasti jälkeen, ja jos mennään soratielle tai muille rallialustoille, niin ei vakio type R mahda vakio evo mitsulle mitään.
Brittien saarilla myydääm myös FQ400 mallia, siinä olisi varmati jo aika mukavasti potkua. Voihan evoaan myös virittää.
http://www.youtube.com/watch?v=kUdRt1cEKA0
http://www.youtube.com/watch?v=JYqixkiNwvc
;)
Vai oikein WRC-Impreza jäi kakkoseksi Evo X:lle, jopas oli. On se sitten mahtava vaikka näyttääkin (ja on?) ylipainoiselta kokoisekseen.
Mikähän näitä mitsupalstalaisia vaivaa, kun vastaanotto on aina tätä.